BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE LİSELER ARASI 7. MEVLANA ŞİİR YARIŞMASI BAŞLADI

Mevlana’nın dünyaya yayılan felsefesini gençlerin hafızalarına ve ruhlarına işlemek amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl 7’incisini düzenlediği Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması başladı.
TÜRKİYE LİSELER ARASI 7. MEVLANA ŞİİR YARIŞMASI BAŞLADI

        Osmangazi Belediye Başkanlığının destekleriyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve “Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği” işbirliğinde düzenlenen Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması’nın tanıtım toplantısı, Karabaş-i Veli Kültür Merkezi’nde yapıldı.

        Türkiye’de tüm liselerden öğrencilerin katılabileceği yarışmanın bu yılki konusu gençlerin içlerindeki Mevlana sevgisini, Mevlana felsefesini istedikleri gibi anlatmaları amacıyla serbest olarak belirlendi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa DÜNDAR, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat GÜLTEKİN, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali YILMAZ, Karabaş-i Veli Kültür Merkezi Mevlevi Üstadı Mustafa ÖZBAĞ ve jüri üyeleriyle beraber basın toplantısı düzenledi.

        Yarışma hakkında bilgiler veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Düzenlemiş olduğumuz yarışmalar ile gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine imkan sağladıklarını, genç şair ve yazarların Türk Edebiyatına kazandırılmasına zemin hazırladıklarını" belirtti.

          YARIŞMA ŞARTLARI:

        Son Başvuru Tarihi   : 25 Kasım 2016

        Katılım                  : 81 ilimizdeki lise ve dengi okul öğrencileri

        Her yarışmacı 1 eserle katılabileceklerdir. Eserler 3 A4 kağıdını geçmeyecek şekilde yazılacaktır.Yarışmaya kişiler sadece kendi eserleri ile katılabilirken, yine bu eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor. Müracaatlar mevlanasiiryarismasi@osmangazi.bel.tr adresine e-posta yoluyla yapılacak. Başvuru sahibine alındı mesajı gönderilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler 270 70 42 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alabiliyor.

        ÖDÜLLER:

        BİRİNCİLİK          :5.000 TL.

        İKİNCİLİK            :4.000 TL.

        ÜÇÜNCÜLÜK         :3.000 TL.

        3 ADET MANSİYON :1.000 TL.

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.