BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK'TAN BTSO KAMİL TOLON BİLSEM'E BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Bursa BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi, Sosyal ve Beşeri Bilimler ana alanında Kutup Bölgelerine Yönelik Kültürel Çalışmalar temalı "Eskimo Masallarındaki Kültürel Motiflerin İncelenmesi ve İncelenen Motiflerden Dijital Çizim İçerikli Masal Köyünün Oluşturulması" proje ile Birincilik Ödülü almaya hak kazanmıştır.
TÜBİTAK'TAN BTSO KAMİL TOLON BİLSEM'E BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nın final aşaması proje değerlendirmeleri sonuçlanmıştır.

Yarışmanın final aşaması proje değerlendirmeleri, 10-11 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılmış ve bu değerlendirmelere 64 projenin sahibi 150 öğrenci katılmıştır. 4 ana alanda yapılan proje değerlendirmelerinde, Canlı Bilimleri alanından 23, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanından 21, Fiziki Bilimler alanından 12 ve Yer Bilimleri alanından 8 proje yer almıştır.  

Yarışmanın final aşaması proje değerlendirmeleri kapsamında yapılan jüri değerlendirmeleri sonucunda Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödülleri alan projeler belirlenmiş olup her alanda 1 Birincilik, 1 İkincilik ve 1 Üçüncülük olmak üzere toplam 12 proje ödül almıştır.  

Bursa BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanından Kutup Bölgelerine Yönelik Kültürel Çalışmalar temalı "Eskimo Masallarındaki Kültürel Motiflerin İncelenmesi ve İncelenen Motiflerden Dijital Çizim İçerikli Masal Köyünün Oluşturulması" projesi ile Birincilik Ödülü almaya hak kazanmıştır.  

Proje ekibini tebrik ederiz.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.