BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK, 2019-2020 Mesleki Çalışma Döneminin Açılış Konuşmasını Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Üzerinden Gerçekleştirerek Öğretmenlere Seslendi

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK, 2019-2020 Mesleki Çalışma Döneminin Açılış Konuşmasını Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Üzerinden Gerçekleştirerek Öğretmenlere Seslendi

    Bu yıl ilk defa bir hafta sürecek olan Mesleki Çalışma Dönemi, Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleşti.

  Öğretmenlerimize seslenen Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK,  Mesleki Çalışma Döneminin Açılış Konuşmasını Ankara Elmadağ'daki bir okulda yeni tasarlanan öğretmenler odasından yaptı. Bakanımız Sn. Ziya SELÇUK, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlanan konuşmasında şunları söyledi: "Öğretmenlerimizin çalışma alanı olan öğretmenler odasıyla ilgili yeni düzenlemeler getirdik. Öğretmenlerimizin huzurlu, fonksiyonel bir ortamda olması gerekiyor. Bu modeli imkânlar çerçevesinde tüm Türkiye'ye yaygınlaştıracağız. Bir masa, koltuk dışında bilgisayarıyla çalışacağı, tek kişilik masa oluşturacağı, imkânı çerçevesinde bir köşede çiçek, bir köşede kuş ya da evcil hayvanın yaşayabileceği köşeler olsun istiyoruz. Mikrodalga fırında yemeği ısıtacak, rahat edecekleri bir ortam hazırlayacağız. Öğretmenlerimize ayrıca seminerler kapsamında eğitim seçenekleri sunduk. Drama, akıl ve zeka oyunları, okul yöneticiliği, masal anlatımı gibi seminerlere öğretmenlerimizin katılımı beklediğimizin de çok çok üzerindeydi ve inanılmaz mutlu olduk. Geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde, okullara gitmeyi, öğretmen odalarında öğretmenlerimizle buluşmayı çok önemsiyorum. Kendi adıma çok mutlu oluyorum. Öğretmenleri dinlemek pek çok ufuk açıyor. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda, drama, akıl ve zeka oyunları okul yöneticiliği, masal anlatımı gibi mesleki eğitim seminerlerini çeşitlendireceğiz. Halk oyunları, yapay zeka gibi mesleki eğitim imkanlarını artırarak devam ettireceğiz diyerek konuşmasını sürdürdü. 

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sabahattin DÜLGER; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER, Şube Müdürümüz Sn. Mustafa SAYIN ve öğretmenlerimiz ile birlikte, Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya SELÇUK'un EBA'da yayınlanan "Mesleki Çalışma Dönemi" açılış konuşmasını, ilçemiz Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde dinledi.

 

 02-09-201902-09-201902-09-201902-09-2019

 

 

 

 

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.