BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GENÇ BEYİNLER GELECEĞİ TASARLIYOR" PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

        Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Er-Metal Şirketler Grubu ve DOSAB işbirliğinde desteklenen “Genç Beyinler Geleceği Tasarlıyor” proje sergisinin açılışı Merinos Kültür Merkezi Müzeyyen Senar Salonu’nda yapıldı.
"GENÇ BEYİNLER GELECEĞİ TASARLIYOR" PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

        Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Er-Metal Şirketler Grubu ve DOSAB işbirliğinde desteklenen “Genç Beyinler Geleceği Tasarlıyor” proje sergisinin açılışı Merinos Kültür Merkezi Müzeyyen Senar Salonu’nda yapıldı.

        Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Er Metal Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yanında, Yıldırım ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

        Proje ile İlçemiz okullarınıda bulunduğu İlimiz pilot okullarında oluşturulan Teknoloji ve Tasarım Atölyelerinde, 3D Baskı Makinesi ve üzerlerinde mini torna, testere, matkap bulunan tasarım masaları kurularak öğrencilerin tasarıma yönelik çalışma yapmaları sağlandı. Kendi tasarladıkları malzemeleri üreten öğrenciler gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi tasarım için gereken zihinsel süreçlerden geçtiler. ‘’Her çocuk farklıdır’’ düşüncesi ile yola çıkılan projede öğrencilerin var olan kabiliyetleri ortaya çıkarılarak mesleki eğitime yönlendirilmeleri ve kalifiye eleman yetiştirmeye katkı sağlamak hedeflendi.

        10-11 Mayıs tarihlerinde devam edecek olan sergide Bisaş İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin mehteran ve halk oyunu gösterileri büyük bir ilgiyle izlendi.

        İl Milli Eğitim müdürümüz Sayın Veli SARIKAYA “ Bugün burada yaklaşık 30’un üzerinde okulumuzda kurulan atölyelerde üretilen eserler sergileniyor. Bu yıl bir temamız var. Ortaokul öğrencilerimiz okul öncesi öğrencilerimize yönelik oyuncak tasarladılar. Bu oyuncakları da anaokulu öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtacağız. “ dedi ve okullarda kurulan atölyelere sağlamış olduğu destekten dolayı Fahrettin GÜLENER’e teşekkür etti.

        Er Metal Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin GÜLENER, mesleki eğitime ve gelişime sanayicilerin de destek olması gerektiğine vurgu yaparak: “Bizler çocuklarımıza lisede mesleki beceri eğitimi vererek onları yetiştirmede geç kalıyoruz. Bu yüzden de becerisi az meslek lisesi mezunu ve mühendislerimizle üretimde zorluk çekiyoruz. Bu bakımdan bu projeyi çok önemsiyoruz ve bu proje erken yaş eğitimi için çok iyi bir fırsat olacak diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.