BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"PATENTLE TÜRKİYE-1. ULUSAL LİSELER PATENT VE FAYDALI MODEL YARIŞMASI"NDA ŞÜKRÜ ŞANKAYA ANADOLU LİSESİ ÖDÜL ALDI

Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Zehra Korkmaz "Patentle Türkiye-1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması"nda "Engelli Bireylerin Ayakta Durma Cihazları İçin Hızlı Kilitleme Aparatı" buluşu ile ödül aldı.


Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle lise düzeyindeki öğrencilere yönelik düzenlenen "Patentle Türkiye-1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması"nın ödül töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla gerçekleştirildi.

30 adet Patent/Faydalı Modelin davet edildiği ödül törenine Müdürlüğümüze bağlı Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Zehra Korkmaz "Engelli Bireylerin Ayakta Durma Cihazları İçin Hızlı Kilitleme Aparatı" buluşu ile katıldı. Öğrencimiz Fatma Zehra Korkmaz yaptığı proje ile 61 ilden toplam 1035 projenin katıldığı "Patentle Türkiye-1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması"nda 17'nci olarak ödül almaya hak kazandı. Ankara' da gerçekleştirilen ödül töreninde İlçemiz Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Zehra Korkmaz'a ödülünü Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkan V. Sayın Cemil Başpınar, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer verdiler.

Bursa'mızı başarıyla temsil eden sevgili öğrencimiz Fatma Zehra Korkmaz'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

18-08-202218-08-202218-08-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.