BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZGÜRLÜĞÜ HAYAL EDENLERE UMUT OLUYORUZ

Mehmet Aker İlkokulu yapmış olduğu "Özgürlüğü Hayal Edenlere Umut Oluyoruz" projesinin törenle finalini yap. Okulun 4/C Sınıf Öğretmeni Harun ALAÇAM´ın önderliğinde tekerlekli sandalye kampanyası başlatılmıştı. Kampanyada 4/C sınıfı öğrencileri harçlıklarını biriktirdiler. Veliler desteklediler. Okulun diğer sınıfları da bu kampanyaya katılarak katkı verdiler. Biriktirilen paralarla üç adet akülü sandalye alındı. Bunlardan bir tanesi Bolu Mudurnu ilçesinde şehit babasına takdim edildi. Geri kalan iki tanesi de okulda törenle sahiplerine verildi.
ÖZGÜRLÜĞÜ HAYAL EDENLERE UMUT OLUYORUZ

Tekerlekli sandalye için yapılan törene ilgi bir hayli fazlaydı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekillerinden Şükrü KÖSE, İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim adına Şube Müdürü Kadir Yıkılmaz, Memursen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Numan ŞEKER, Bir çok okul müdürü, bankalarımızın müdürleri, başta mahalle muhtarımı Sabri SAÇ ve muhtarlar, Pastacılar ve Börekciler Odası adına Sezgin ÖZTÜRK, Aslan HACIOĞLU onur konuğu olarak bu mutluluğu bizimle paylaştılar.

Açılış konuşmasını projeyi hayata sokan öğretmen Harun ALAÇAM yaptı. Bu proje öğrencilerimizin iyilik hareketidir. tamamen öğrencilerimizin ve velilerimizin desteği ile hayata geçirilmiştir. Buradaki amacımız öğrencilerimizin hayatın içerisinde olmalarını sağlamaktı. Bunu da başardık. Yürekleri ile bu işi yaptılar. Mutluyuz. Öğrencilerimle onur duyuyorum dedi.

Okul Müdürü Murat KUTLU ; 81 Milyonun engelli adayı olduğunu biliyoruz. Ama şunuda iyi biliyoruz ve görüyoruz. Bursamızın yönetiminde söz sahibi insanlarda bunun farkında ve engellilerin yanında. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü KÖSE aramızda. İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA ve şube müdürleri de yanımızda. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürümüz Kadir YIKILMAZ bizimle birlikte. Muhtarımız Sabri SAÇ burada. Kuruçeşme Muhtarı ki projede büyük bir manevi destek verdi ve bizimle birlikte. Halk Bankası Müdiresi Nermin BURSALI ve İş bankası Müdiresi Perlin YILMAZ aramızdalar. Yine Pastacılar ve Börekçiler Odası adına Sezgin ÖZTÜRK de aramızda. Bir çok okul müdürü arkadaşımız bizimle beraber bu güzel anı paylaşıyor. Kıymetli Velilerimiz buradalar. Ve bu işi yürekten sahiplenen öğrencilerimiz burada. Biz sizlerle birlikte umut olmaya devam edeceğiz, dedi.

Memur-Sen Başkanı Numan ŞEKER; Çok güzel bir çalışma olmuş. Öğrenci, Öğretmen ve İdareci arkadaşlara teşekkür ediyorum. Emeklerine ve yüreklerine sağlık. Okullarımızın böyle sosyal projelerde yer alması bizleri onurlandırıyor, dedi.

Yapılan törende duygu yüklü bir hava vardı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İshak Köse konuşmasında; Çok güzel bir faaliyete imza attınız. Sizleri tebrik ediyoruz. Sosyal faaliyetlere gösterdiğiniz destek her türlü takdire şayandır. Belediyemiz olarak engelli vatandaşlarımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız, dedi. Konuşmanın sonunda Akülü sandalyeyi ilgili bireye takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA; Bu program bizleri duygulandırdı. Aranızda bulunmaktan dolayı onur duyduk. Emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idareci arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Okullarımızda engelli bireyler yönelik çalışmaları önemsiyoruz. Projesini hazırlayan bütün okulların işlemlerinin takipçisi bizzat ben olacağım. En kısa sürede çözümünü sağlayacağız. Sandalyelerden diğerini sahibine teslim etti. İyi günlerde kullanması dileğinde bulundu.

Tören okul yönetiminin engelli yakınları ve misafirlerine ikram ile sona erdi.

 

27-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-2017

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.