BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ovaakça Şarık Tara Özel Eğitim Meslek Okulundan TÜBİTAK 4008 Başarısı

İlçemiz Ovaakça Şarık Tara Özel Eğitim Meslek Okulu, "Yenilikçi Öğretmen Becerileri ile Engelleri Aşmak" başlıklı proje ile TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı 2022/1 Dönemi Desteklenen Projeler arasına girmiştir.
Ovaakça Şarık Tara Özel Eğitim Meslek Okulundan TÜBİTAK 4008 Başarısı

TÜBİTAK tarafından bu yıl ilk defa çağrıya çıkan 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında "Yenilikçi Öğretmen Becerileri ile Engelleri Aşmak" başlıklı proje ile İlçemiz Ovaakça Şarık Tara Özel Eğitim Meslek Okulu destek almaya hak kazandı.

Yürütücülüğünü Tekstil Teknoloji Alan Öğretmeni Tufan Ata TÜRKYILMAZ'ın yapacağı projede özel gereksinimli öğrencilerin staja, istihdama ve iş kurmaya yönlendirilmesi için öğretmen yeterliliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Uludağ Üniversitesiyle işbirliği yapılarak yürütülecek olan proje kapsamında öğretmenlere 40 saatlik uygulamalı ve teorik eğitimler verilerek saha ziyaretleri planlanacaktır. Proje faaliyetleri 25 kişilik 2 katılımcı grubu için 24-29 Nisan ve 8 Mayıs -12 Mayıs 2023 tarihlerinde planlandı. Bursa'da görev yapan öğretmenin yararlanabileceği proje için duyurular Aralık ayında başlayacak ve başvuruların alınması Şubat ve Mart ayları boyunca devam edecek

Proje Ekibi:

Yürütücü: Tufan Ata TÜRKYILMAZ (Teknik Öğretmen)

Organizasyon Sorumlusu: Salise AYHAN, (Okul Müdürü)

Eğitmenler:

Dr. Oya Arslan Armutcu, (Uludağ Üniversitesi)

Doç. Dr. Zehra Atbaşı, (Necmettin Erbakan Üniversitesi)

Dr. Hacer Belen, (Uludağ Üniversitesi)

Dr. Öğr. Üye. Mustafa Kurt, (Uludağ Üniversitesi)

Uzm. Uğur Armutcu, (Milli Eğitim Bakanlığı)

Necati Arpacı, (Drama ve tiyatro eğitimeni)

Av. Ayşe Simge Demir Okuroğulları (Avukat)

 

Proje çalışma grubumuzu tebrik ederiz.

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.