BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi MEM ve ERMETAL İşbirliğinde Ekolojik- Akıllı Okullar AB Projesi Kabul Oldu

Osmangazi MEM ve ERMETAL İşbirliğinde  Ekolojik- Akıllı Okullar AB Projesi Kabul Oldu

     Ekolojik-Akıllı Okullara Geçiş Sürecinde STE(A)M Odaklı kitlerin geliştirilmesi projemizin tanıtım ve sunumunda Osmangazi İlçe Mill Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER , Ermetal Eğitim Teknolojileri Vakfı Başkanı Fahrettın GÜLENER, İpek DİNCEL ,Sencer ÖZDEN, Oya GÜLER yer aldı.

     Kısa adı ECO-SMART(EKOLOJİK-AKILLI) olan Erasmus+ Okul Eğitimi projemiz sivil toplum-sanayi-devlet işbirliğini arttırarak yenilik geliştirme ve politika üretme alanında yer almaktadır. Osmangazi İlçesindeki kurumlardaki eğitimcilerin mesleki ve STEM becerilerini geliştirmek projenin ana faaliyetidir.  Proje kapsamında sağlayacağımız STE(A)M-Maker eğitmen eğitim programı ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara, Robotik Eğitimi, Arduino, 3 Boyutlu Tasarım ve Katmanlı Üretim Teknolojileri alanlarında ve içerik geliştirme konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak hedeflenmektedir.

      Projemizin somut çıktılarından simülasyonlar ve e-öğrenme partalları geliştirerek bütün okullarımızın kullanımına açılacaktır.

 

26-08-202026-08-2020

 26-08-2020

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.