BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OSMANGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ ŞÖLENİ

OSMANGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ ŞÖLENİ

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi tarafından Ördekli Kültür Merkezinde Bursalılara gönül tadında Türk Sanat Müziği Konseri verildi.

İstihdama dönük meslek edindirme faaliyetlerinin yanı sıra kültürel ve sanatsal faaliyetleri de odağına alan Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi, Bursalılara gönül tadında Türk Sanat Müziği Konseri verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün ülkemiz genelinde projelendirdiği "Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları Söyleriz" sanatsal etkinlik Osmangazi Halk Eğitim Merkezi tarafından icra edildi.

Ördekli Kültür Merkezinde çok sayıda vatandaşın katıldığı konserde bir konuşma yapan Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse; "Anadolu insanımızın yüreğinden nağmelere dökülen Türk Sanat Müziği'mizin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması için, Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde çaba sarf etmekteyiz. Kendi kursiyerlerimizden oluşan koromuz tarafından icra edilen bu sanat müziği şölenimize gelen siz değerli vatandaşlarımızı saygıyla gönülden selamlıyorum." dedi.

Konuşmasında Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer'in de selamlarını vatandaşlara ileten Köse, bu tür etkinliklere çeşitliliğinin de artırılarak devam edileceğini belirtti.

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müzik Korosunun;

  • İnleyen Nağmeler,
  • Hatırla Sevgili,
  • Eski Dostlar,
  • İncecikten Bir Kar Yağar,
  • İçin İçin Yanıyor,
  • Aşkın Kanunu,
  • Geçse de Gençlik Çağım

gibi çok sevilen 15 eseri gönül diliyle seslendirdiği şarkılar, izleyicilerden büyük övgü aldı.

20-12-202220-12-202220-12-202220-12-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.