BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Belediyesinin Düzenlediği Mevlana Şiir Yarışması'nda kazananlar belli oldu.

Osmangazi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması' sonuçları açıklandı.
Osmangazi Belediyesinin Düzenlediği Mevlana Şiir Yarışması'nda kazananlar belli oldu.

BURSA Osmangazi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması' sonuçları açıklandı. Bu yıl 11'incisi gerçekleştirilen yarışmada Sakarya'dan Beyzanur Demir, 'La' isimli eseriyle birinci oldu

 

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa DÜNDAR,İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER katıldılar. Yarışmaya, 24 şehirden toplam 111 eserin katıldığını belirten Başkan Dündar, jürinin değerlendirmesi sonucu birinciliği, "La" isimli şiiriyle Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nden Beyzanur Demir'in kazandığını açıkladı.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer de yaptığı konuşmada, Mevlana Şiir Yarışması'nın bir anlamda öğrencileri okumaya teşvik ettiğini belirterek, "Çünkü, şiir yazmadan önce çocuklarımızın Mevlana'nın hayatını öğrenmesi gerekiyor. Büyük şairlerin de yolculukları hep bu tür yarışmalarla başlamıştır. Bu yarışmaya katılma cesareti gösteren öğrencilerimiz, bir nevi yazarlığa ve şairliğe ilk adımı da atmış oluyorlar. İnşallah, bu gençler bizden sonraki nesillerin okuduğu yazarlar, şairler olacaklardır. Böylesine önemli bir işe vesile olduğu için başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

06-01-202206-01-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.