BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızı Güvenle Açarak Yüz yüze Eğitime Başladık

Okullarımızı Güvenle Açarak Yüz yüze Eğitime Başladık

   2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk yüz-yüze eğitimine  okul öncesi ve İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin uyum programı çerçevesinde haftada bir gün sonrasında ise haftada iki  gün olacak şekilde başlandı. Bu kapsamda  İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER, İlçe Şube Müdürü Mehmet İŞLEYEN ile birlikte   Necdet Coşkun ÖZER  ve  Lütfi  Banuşoğlu  İlkokullarını ziyaret etti.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gürhan ÇOKGEZER , '' Bugün itibariyle yüz-yüze eğitime başlayan çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin heyecanına ve sevincine ortak oluyoruz.  Öğrencilerimizin okul sıralarına kavuşmalarının verdiği mutlulukla gülen gözlerini görmek bizleri de mutlu etmektedir. Dünyamızda ve ülkemizde etkili olan Covid 19- salgını nedeniyle mart ayından itibaren yüz yüze eğitime ara verilen okullarımızda   dezenfektan çalışmaları,  sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında  gerekli güvenlik önlemlerini sıkı bir şekilde almış bulunmaktayız. 21-25 Eylül tarihleri arasında aşamalı ve seyreltilmiş olarak gerçekleştirilecek uyum programında yüz-yüze eğitim haftada 1 gün olup, okullarımızın imkânlarına göre sınıf mevcutlarımız ikiye ayrılarak öğrencilerimizin okullara farklı günlerde gelmesi sağlanmıştır. Uyum haftasından sonraki süreçte haftada 2 gün olarak yüz-yüze eğitime devam edilecektir. Teneffüs saatlerinde öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz tarafından öğrencilerimize gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Uyum programı çerçevesinde öğrencilerimiz  hijyen, sosyal mesafe,  maske, el yıkama , korkulardan kurtulma gibi etkinliklerle sağlıklı yaşamın önemi  konusunda öğretmenleri tarafından bilinçlendirilecektir. Bulundukları okullarını, öğretmenlerini ve çalışanlarını tanımalarına yönelik etkinliklerde bulunacaklardır.

       Bu süreçte gerekli gayretleri gösteren okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Pandemi sürecini hep birlikte sabırla atlatarak tüm sınıflardaki öğrencilerimizle birlikte okullarımızda yüz- yüze eğitimde buluşmayı diliyorum. 'dedi.

      Yeni eğitim öğretim yılının  bütün velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize, Osmangazi'mize ve bütün Eğitim Camiasına yüz-yüze eğitim sürecinde  önce sağlık, sonrasında başarı ve mutluluk getirmesini temenni ederek, hayırlı olmasını diledi.

21-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-2020

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.