BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON SEMİNERİ DÜZENLENDİ

    Öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği MTAL'de  düzenlenen motivasyon seminerine  İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan V. Süleyman ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER, İlçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

    Ülkelerin güçlü olması gereken iki önemli faktör olduğunu belirten Serkan Gür, "Bunlardan birisi eğitim, diğeri ise üretimdir. Eğitimde yükseliş kaydeden ülkelerin yatırımlarında ve yıllık üretimlerinde aynı oranda bir yükselme gerçekleşmektedir. OECD ülkeleri yatırım yapacağı ülkeleri seçerken ülkelerin eğitim raporlarına bakıyor. Dolayısıyla bu raporlar, ülkelerin kalkınması ya da yatırım yapmaları için önemli bir gösterge oluşturuyor. Aslında bu bir millî harekettir. Bizler de bu millî hareket içerisinde sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Hayatta herhangi bir konuda sarf edilen bir çabanın mutlaka bir karşılığı olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz de eğitim hayatlarıyla ilgili sarf ettikleri çabanın karşılığını alacaklardır. Ben Bursa'nın ve Türkiye'nin tüm çocuklarına sonsuz güveniyorum." dedi. 

 

    Programda sunum  Haluk Düzgün ve Emel Cömert tarafından gerçekleştirildi. Sunumun ardından Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi tarafından müzik dinletisi sunuldu. Farklı okul türlerinden  öğrencilerin katıldığı motivasyon buluşması fotoğraf çekimi ile sona erdi.

29-04-202229-04-202229-04-202229-04-202229-04-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.