BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nitelikli Elektronik Sertifika (E-İmza) Yenileme İşlemleri

Nitelikli Elektronik Sertifika (E-İmza) Yenileme İşlemleri

      

         5070 sayılı kanuna uygun güvenli elektronik imzanın oluşturulduğu nitelikli elektronik sertifikalarımızın geçerliliği 3 (üç) yıl olduğundan ve Nitelikli Elektronik Sertifika yenileme süreci, sertifikanın bitimine 3 (üç) ay kala başlatılabilmektedir.

         Kamu Sertifikasyon Merkezi (KamuSM), sertifika sahiplerine kayıtlı e-posta adresi ve cep telefonu üzerinden sertifika geçerliliği bitimine 3 ay ve 1 ay kala bildirim yapmaktadır. Süre bitimi uyarısı alan sertifika sahibi, yenileme başvurusu için, aşağıda yer alan yardım dökümanındaki adımları takip ederek elektronik imza yenileme talebini gerçekleştirebilir.

         Elektronik imza yenileme işlemleri, DYS kullanmayı gerektirecek göreve devam edecek ve çalışır durumda e-imzası bulunan personel için elektronik imzalı olarak sistem üzerinden yapılacak olup ayrıca elden form, yazı vs. gönderme işlemi yapılmayacaktır.

         Nitelikli Elektronik Sertifika Yenileme İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler dökümanının kurumlarımızda görevli ilgili personelce dikkatlice incelenmesi ve süresi içerisinde yenileme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

         Nitelikli Elektronik Sertifika Yenileme İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler yardım dökümanı için tıklayınız...

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.