BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NAZİFE HÜSEYİN MERİÇ İLKOKULU KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

NAZİFE HÜSEYİN MERİÇ İLKOKULU KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Nazife Hüseyin Meriç İlkokulu Kütüphanesi'nin açılış töreni, Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Kütüphanenin açılışına; Vali Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yanı sıra Bursa milletvekilleri Osman Mesten ve Atilla Ödünç, İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Osmangazi Kaymakamı Ali Partal, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, Bursa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Alaşar Mahalle Muhtarı İdris Aydın, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Okul kütüphanesinin açılışında konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimizin en ücra noktalarına kadar hizmet götürülmektedir. Çocuklara yapılan hizmetler bu hizmetlerin en önemlisidir. Bu çocuklarımızın arasından ileride valiler, belediye başkanları çıkacaktır. Büyükşehir Belediyemizin okulumuza böyle önemli bir eseri kazandırması çok değerli. Büyükşehir Belediyemize ve Muhtarlığımıza çocuklarımızın eğitimlerine katkı sundukları için teşekkürlerimi sunuyorum.

Eğitim kurumlarının çocukların cevherlerini işlediğini ve onları özünde geliştirdiğini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bir ülkenin gelişmişlik göstergesi eğitim ve sağlıktır. Çocuklarımız daha nitelikli ortamlarda yetişerek, medeniyeti güçlendirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceklerdir. Bu sayede hem güçlü bir şehir hem de güçlü bir ülke olacağız. Konu eğitim olunca, tabir yerindeyse akan suları durduruyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokoller kapsamında okullarımızın eksiklerini gideriyoruz. Desteğimiz kimi yerde yeni bir okul inşa ederek, kimi yerde spor salonu, kimi yerde çevre düzenlemeleri, kimi yerde de tefrişatla olabiliyor. Sadece bir derdimiz var. O da geleceğimiz olan yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesidir. Kütüphanelerde ve laboratuvarlarda vakit geçirsinler. Geçen dönem BURSKOOP marifetiyle çocuklarımıza burs vermeye başladık. Şu anda 5 bini meslek lisesi 5 bini de üniversite öğrencisi olmak üzere, 10 bin öğrenciye burs veriyoruz. Her ne kadar teknoloji çağında yaşasak da kitapların yeri çocuklarımızın gelişimine katkısı apayrı bir yerdedir. Anne ve babalar da çocuklarını kitaplardan, kütüphanelerden uzak tutmasın. O zaman cadde ve sokaklarımız daha güzel olur. Geleceğimiz daha aydınlık ve ülkemiz daha huzurlu olur. Kütüphanemiz çocuklarımıza ve mahallemize hayırlı olsun" dedi.

Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ise açılışı yapılan kütüphanenin hayırlı olmasını diledi. Bilişim ve internetin hayatı büyük oranda etkilemesine karşın çocukların kitaplardan uzaklaşmaması gerektiğini anlatan Ödünç, kütüphanenin inşa edilmesine büyük emek harcayan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bursa Valisi Yakup Canbolat ve beraberindekiler, öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini keserek kütüphaneyi gezdi. 

Hayırsever Meriç ailesi tarafından Osmangazi ilçesinin Alaşar Mahallesi'nde yaptırılan Nazife Hüseyin Meriç İlkokulu ve Ortaokulu'na kazandırılan 3 katlı kütüphane binasının 374 metrekare kapalı alanı bulunuyor.  Okulda ayrıca atölye, uygulama derslikleri, okuma salonu, konferans ve çok amaçlı salon bulunuyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, kütüphaneye 600'den fazla kitap bağışlayarak destek oldu.

25-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.