BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA SAFRAN'IN ULUSLARARASI MURAT HÜDAVENDİGAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİ ZİYARETİ

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA SAFRAN'IN ULUSLARARASI MURAT HÜDAVENDİGAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİ ZİYARETİ

 Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan, Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan ve 2016 yılında eğitime başlayan Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Mustafa Safran ve Ömer İnan'a Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer eşlik ettiler.

  STEAM Bilim ve Teknoloji atölyelerini gezen Mustafa Safran, Robotik Kodlama ve 3 Boyutlu Yazıcı eğitiminin verildiği ve sanatsal faaliyetlerin yapıldığı atölyeleri yerinde inceledi ve öğretmen ve öğrencilerden yapılan çalışmalarla yürütülen projeler hakkında bilgi aldı. Okulun konferans salonunda Uluslararası Murat Hüdavendigar AİHL öğrencileri ile Mihraplı Abdülkadir Can AİHL öğretmenlerinin verdiği müzik dinletisine katıldı

   Uluslararası Murat Hüdavendigar AİHL'de öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Safran; "Ülke dışından gelen öğrencilerimiz kendilerini gurbette saymasınlar. Ülkemize dünyanın neresinden gelirse gelsin, bu kardeşlerimizi bizim evlatlarımız olarak kabul ediyoruz. Kendi ülkelerinden başka bir ülkeye gelerek burada eğitim alan öğrencilerimizin, birçok milletten kardeşleriyle beraber farklı kültürler içerisinde yetişen kişiler oldukları için eğitimleriyle, karakterleriyle, kişilikleriyle kat kat daha güçlü bireyler olacaklarına inanıyorum. Bu okuldan yetişen öğrencilerimiz, gelecekte burayı tercih edecek öğrencilere örnek teşkil edecek." dedi.  

    Osmangazi Belediyesi tarafından 2014 yılında temeli atılan Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi; kültür ve medeniyetinin gücüne inanan, geleceğe güvenle bakan bir gençlik yetiştirme ideali ile geniş eğitim imkânlarına sahip bir külliye olarak 19 Eylül 2016 tarihinde 5 kıtadan gelen öğrencileriyle birlikte eğitim-öğretime başladı.

10-02-202110-02-202110-02-202110-02-202110-02-202110-02-2021

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.