BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerinde de Yüz-Yüze Eğitimde İlk Ders Zili Çaldı

Meslek Liselerinde de Yüz-Yüze Eğitimde İlk Ders Zili Çaldı

   2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk yüz-yüze eğitimine okul öncesi ve İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin uyum programı çerçevesinde 21 Eylül de başlanmasının ardından bugün itibariyle Meslek Liselerinde de yüz-yüze eğitime başlandı. Bu kapsamda Bursa Milletvekili Müfit AYDIN,Bursa AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Sayılgan,Bursa İl Milli Eğitim Müdür V. Mustafa BİLİCİ,Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ALTINTAŞ  Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyarette bulundular.

   Okula kavuşmanın verdiği heyecanla yüzleri gülümseyen öğrencilerin ilk derslerine eşlik etti

   İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gürhan ÇOKGEZER , '' Bugün itibariyle yüz-yüze eğitime başlayan Meslek Lisesi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin heyecanına ve sevincine ortak oluyoruz.  Okullarını , öğretmenlerini ve arkadaşlarını  özlediklerini ifade eden öğrencilerimizin ,  onlara kavuştuklarını görmek bizleri  mutlu etmiştir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Programı öğrencilerimizin İşletmelerde Meslek Eğitimi/ staj uygulamalarına 28 Eylül tarihinde başlanmıştı. Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ile Spor Liselerindeki öğrencilerimizin bugünden itibaren tüm alan ve dallarda okullarında uygulama derslerinde yüz-yüze eğitime başlandı.  Teorik derslere ise uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek olup, uygulama derslerinde öğrenciler gruplara ayrılarak eğitimler gerçekleştirilecektir. Meslek Liselerimizde gerekli koruyucu önlemler titizlikle alınmıştır. Öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir ortamda uygulama derslerini gerçekleştirebilmeleri için hijyen, sosyal mesafe, maske, el yıkama  kurallarına uymaları konusunda okul idaresi ve öğretmenleri tarafından rehberlik ve yönlendirmeler yapılacak. Her ders saati 30 dakika olup teneffüsler 10 dakika sürecek olup öğle arası 45 dakika olacaktır.

   Meslek Liselerimizin açılma sürecinde gayretli çalışmalar gösteren okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Öğrencilerimize eğitimlerinde başarı ve mutluluk diliyorum. Hep birlikte bu süreci dikkat ve sabırla atlatarak en kısa zamanda tüm okullarımızda öğrencilerimizle birlikte yüz- yüze eğitimde buluşmayı temenni ediyorum. ''dedi.

05-10-202005-10-202005-10-202005-10-202005-10-2020

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.