BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleğim Hayatım Portalı

 

     Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmeleri, eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ülkemizde insan kaynağının yetiştirilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmaları bir araya getirmek için Bakanlığımızca "Mesleğim Hayatım" portalı oluşturulmuştur.

     "Mesleğim Hayatım" portalında; mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının tanıtım ve yönlendirme faaliyetleri, "e-Devlet" entegrasyonu ile ustalık-kalfalık belgelerine erişim, mesleki ve teknik anadolu lisesi mezunu öğrencilerine yönelik güncel iş ilanları, staj eğitimi ile ilgili bilgiler, mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencilerine yönelik yurt dışı eğitim olanakları, yurt/burs imkanları, öğrencilerimizin projeleri ve başarı hikayeleri ile öğretmenlerin mesleki ve teknik eğitim kurs verilerine erişimi gibi birçok alanda hizmet sunulmaktadır. Ayrıca portalda; Türkiye´deki bütün Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme Merkezlerine, dijital dönüşüm ile mesleki ve teknik eğitimin yeniden yapılandırılması çalışmalarında kullanmak üzere oluşturulan "Mesleki Eğitim Haritası"na da ulaşılmaktadır.

       "https://meslegimhayatim.meb.gov.tr" adresinde yayınlanan portala, sosyal medyadan ulaşılması da mükündür. 

       Mesleğim Hayatım Portalına ulaşmak için tıklayınız...

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.