BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KOZAİLE PROJESİ” OSMANGAZİ İLÇESİ PİLOT OKUL ZİYARETLERİ

“KOZAİLE PROJESİ” OSMANGAZİ İLÇESİ PİLOT OKUL ZİYARETLERİ

“KOZAİLE PROJESİ” OSMANGAZİ İLÇESİ PİLOT OKUL ZİYARETLERİ

 

           İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinatörlüğünde, Mart 2015’ te Ar-Ge çalışmaları başlatılan “KozAile”  Aile Odaklı Risk Faktörlerinin Tespiti, Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Projesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı birinci döneminde Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde belirlenen 18 pilot okulun her kademesinde uygulanmaya başlamıştır.

           Proje kapsamında 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı birinci döneminde İlçemiz Özel Eğitim ve Rehberlik Bölümü Şube Müdürü Mustafa SAYIN, Proje İl Koordinatörü Pınar AYNA, Proje Saha Koordinatörü Sevinç AYDOĞAN tarafından ilçemiz pilot okulları olan Dr. Ayten Bozkaya Anaokulu, Ali Hadi Türkay İlkokulu, Erman Aydın Ortaokulu, Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halis Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edilerek Okul Yönetimi, Okulun Rehber Öğretmenleri ve okul bazında projenin başarıyla yürütülmesi için oluşturulan Okul Proje Yürütme ekibiyle birlikte toplantılar gerçekleştirilmiştir.

          Yapılan toplantılarda proje ile aile odaklı risk faktörlerinden kaynaklanan, çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyen durumları tespit etmek; risk faktörü gelişmelere önleyici müdahalelerde bulunmak; tespit edilen risk durumlarını ortadan kaldırmak için gerektiğinde paydaşlarla işbirliği sağlamak ve yapılacak çalışmalarla öğrencilerin eğitim ve öğretimden en iyi şekilde yararlanmasına katkı sağlanmak amaçlandığı açıklanmıştır. Proje hakkında bilgi verilerek uygulama alanı olan pilot okullarımızdaki öğretmenlerimizden titizlikle çalışmalara destek vermelerinin önemi vurgulanmıştır.

 

          Ayrıca toplantılarda “KozAile” Projesinin mevcut durumu değerlendirilerek pilot okullardaki çalışmalar ele alınmış, projenin ileriki aşamaları için yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Proje kapsamında ilçemizde belirlenen 5 pilot okul ve proje ortağı olan 15 kurum ve kuruluş arasındaki koordinasyonu ve iş birliğini sağlamak üzere görevlendirilen Saha Koordinatörü Sevinç Aydoğan tarafından belirli periyotlarla okul ziyaretlerinin devam edeceği paylaşılmıştır.

02-12-201602-12-201602-12-201602-12-201602-12-2016

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.