BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOZAİLE OSMANGAZİ İLÇE YÜRÜTME EKİBİ TOPLANTISI

KOZAİLE OSMANGAZİ İLÇE YÜRÜTME EKİBİ TOPLANTISI

03-11-2016 İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Yürütme Ekibi tarafından Mart 2015’te Ar-Ge çalışmaları başlatılan  Aile Odaklı Risk Faktörlerinin Tespiti, Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Projesi ( KOZAİLE)  Bursa genelinde Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde her kademeden seçilen 18 pilot okulda yürütülmektedir.

 

“KozAile” projesinin, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Osmangazi İlçe Proje yürütme ekibi toplantısı Osmangazi İlçe Şube Müdürü Mustafa SAYIN başkanlığında, Proje İl Koordinatörü Pınar AYNA, Proje Sorumlusu İsmail KAYIŞLI, Proje Saha Sorumlusu Sevinç AYDOĞAN, Hülya Şahanoğlu Anaokulu Rehber Öğretmeni İlknur Berkay BAŞEL, Pilot Sanayi İlkokulu Rehber Öğretmeni Makbule YILMAZ İNCİ, Kükürtlü Ticaret Ve Sanayi Odası Ortaokulu Rehber Öğretmeni İclal Yavuz ŞAHİN ve Bursa Anadolu Kız Lisesi Rehber Öğretmeni  Serkan KARAKUŞ’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Proje ile aile odaklı risk faktörlerini tespit etmek ve bunların çocuklar üzerindeki etkilerini en aza indirgeyerek, çocukların sağlıklı gelişimlerini desteklemek hedefleniyor.

 

Aile odaklı risk faktörlerinden kaynaklanan, çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyen durumları tespit etmek; risk faktörü gelişmelere önleyici müdahalelerde bulunmak; tespit edilen risk durumlarını ortadan kaldırmak için paydaşlarla işbirliği sağlamak ve yapılacak çalışmalarla öğrencilerin eğitim ve öğretimden en iyi şekilde yararlanmasına katkı sağlanmak amaçlanıyor.

 

 

Toplantıda projenin mevcut durumu değerlendirilerek projenin uygulandığı okullardaki çalışmalar ele alınmıştır. Ayrıca projenin ileriki aşamaları için yapılacak iş ve işlemler değerlendirilmiştir.

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.