BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Bilgilendirme Toplantısı

        İlçemiz BTR bilgilendirme toplantısı Bursa BT İl Koordinatörü Erhan ÖZTÜRK, İl Koordinatör Yardımcısı Özkan UĞUR, İlçe Koordinatörü İhsan HAYKIR, Fatih Projesi Eğitmenleri Alper BAYRAMOĞLU ve Sinan DİŞÇİOĞLU ile BTR olarak görevlendirilen 57 öğretmenimizin katılımıyla İlçe MEM toplantı salonunda 27.09.2018 tarihinde gerçekleştirildi.
İlçemiz Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Bilgilendirme Toplantısı

 

          Toplantıda Bursa BT İl Koordinatörü Sayın Erhan ÖZTÜRK; okullarda bulunan etkileşimli tahtalarda kullanılabilecek Pardus İşletim Sistemi ile igili tecrübe sahibi arkadaşlardan avantaj ve dezavantajlar ile ilgili bilgi paylaşımında bulunalım ayrıca öğretmenlerimizi Milli Yazılım olarak Pardus´a karşı tutumları hakkında bilgi alışverişinde bulunulması gerektiğini vurguladı.

          Bursa BT İl Koordinatör Yardımcısı Sayın Özkan UĞUR; Pardus ile ilgili olarak kendi tecrübelerini, sistemin artı ve eksi yönlerini BTR öğretmenlerimiz ile paylaştı. BTR öğretmenlerimize Pardus ile ilgili olarak okullarda bulunan ve az kullanılan etkileşimli tahtalarda Pardus İşletim Sisteminin kurularak tecrübe edinilmesinin faydalı olacağını belirtti.

          İlçe Koordinatörümüz Sayın İhsan HAYKIR; BTR görev ve sorumluluklarını hatırlatarak google drive üzerindeki dosya paylaşım sisteminin nasıl kullanılacağını açıkladı. Okullarımızdan sorumlu Fatih Projesi Eğitmenlerini ve okulun iletişim bilgilerini Bursa Fatih Projesi sitemizde bulunan "okullarımız" modülünden öğrenebileceklerini dile getirdi. Okul web sitelerinin güncel tutulması konusunda BTR öğretmenlerimine düşen sorumlulukların olduğunu belirtti.

          Fatih Projesi Eğitmeni Sayın Alper BAYRAMOĞLU; kodlama ile ilgili olarak okullarımızda yapılan çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirterek bu dönem içinde yine kodlama etkinlik ve hizmetiçi eğitimlerinin açılacağını belirtti. Bu etkinlikler için sitemizde bulunan "Etkinlikler" modülünü takip etmeleri gerektiğini vurguladı. EBA´da EBAKOD modülü içerisinde bulunan birçok etkinlik BTR öğretmenlerimize hatırlatıldı.

          Fatih Projesi Eğitmeni Sayın Sinan DİŞÇİOĞLU; Fatih Projesi ile ilgili uzaktan eğitimlerin devam ettiğini, okullardaki öğretmenlerimizi almadıkları hizmetiçi eğitimler var ise bunlara yönlendirmemiz gerektiğini vurguladı. EBA´daki yenilikleri BTR öğretmenlerimize anlatarak onların bu yenilikleri okullarında bulunan öğretmenlerimize aktarmaları gerektiğini belirtti. https://bursa.meb.gov.tr/fatihprojesi/sss adresinde bulunan Sık Sorulan Sorular kısmının mutlaka incelenmesi gerektiğini, karşılaşılabilecek birçok sorunun çözümünü sisteme işlediklerini ifade etti.

 

28-09-2018 28-09-2018

28-09-2018 28-09-2018

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.