BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜRHAN ÇOKGEZER'İN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜRHAN ÇOKGEZER'İN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

2022- 2023 eğitim öğretim yılı birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan sizler, bugün birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Bir dönem boyunca gösterdiğiniz gayret dolayısıyla sizleri kutluyorum. Almış olduğunuz karneler, akademik bağlamda amaçlanan hedeflere ulaşma düzeyinizi görmenizi sağlayan bir vasıta,  eğitim öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Zayıf ve güçlü yönlerinizin farkına varmanız, eğer varsa eksikliklerinizi analiz etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbirler almanız adına bir imkândır. Karnenizdeki notlar ne olursa olsun çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep diri tutmanızı diliyorum.

Ülkemizin güçlü yarınları adına sizlere güvenimiz tamdır. Sizleri, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bilime sevdalı, kültüre duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor.

Değerli Meslektaşlarımız,

Geleceğimizin teminatı kıymetli öğrencilerimizin hayallerine giden yolda hedeflerine durmadan, yorulmadan, öğrenerek, çevresine örnek olacak davranışlar sergileyerek, emin adımlarla ilerlemeleri yalnız sizlerin sayesinde olacaktır. Sadece okulda değil, zaman ve mekân kısıtlaması olmadan her daim 'öğretmen' olan, ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi hayata hazırlayan siz fedakâr öğretmenlerimize eğitime sağladığınız katkıdan dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Güzel ahlaklı bireylerin yetişmesinde siz değerli velilerimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Çocuklarınızın karneleri sizin onlara göstereceğiniz sevginin göstergesi olmamalıdır. Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın ikinci dönemde daha da başarılı olmaları, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket edip, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır.

Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Gürhan ÇOKGEZER

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.