BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Dönem FATİH Projesi BT Rehber Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

         İlçemizde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci döneminde görevlendirilen FATİH Projesi BT Rehber Öğretmenleri ile toplantı yapıldı.
İkinci Dönem FATİH Projesi BT Rehber Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

        İlçemiz Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri Toplantısı 21 Şubat 2019 Perşembe günü saat: 14:00´te Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda, İlçemiz Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri Koordinatörü İhsan HAYKIR ile FATİH Projesi Eğitmenleri Abdulmuttalip ŞAHİN, Alper BAYRAMOĞLU ve Sinan DİŞÇİOĞLU´nun katılımlarıyla yapıldı.

        Osmangazi İlçe Koordinatörü İhsan Haykır: "Öğretmenlerimizi ve öğrencileri EBA portalını kullanmaya yönlendirelim. EBA kullanım raporlarını görebiliyoruz. EBA´yı hep birlikte daha fazla kullanmamız gerekiyor. Sizinle iletişime geçmek için BTR görevlendirmelerini online olarak aldık" diyerek FATİH Projesinin şu anki durumunu özetleyen bir konuşma yaptı, FATİH Projesi BT Rehber Öğretmenlerinin sorularını cevaplandırdı.

        Fatih Projesi Eğitmeni Alper BAYRAMOĞLU, içerik geliştirmenin önemine değinerek öğretmenlerin sürece katkı sağlamalarının önemini vurguladı. BT Rehber öğretmenleriyle iletişimin güçlendirilmek istendiğini, bu amaçla bir dizi çalışma yapıldığını ifade etti. Toplantıda;

  • FATİH projesi kapsamında yapılan çalışmalar,
  • BT Rehber Öğretmenlerinin görev ve sorumlulukları,
  • Dönem planı, aylık çalışma raporları, ders programları,
  • Fatih projesinin ilçedeki şu anki durumu,
  • Google Drive üzerinde online formlar ve klasörlerin kullanımı,
  • Pardus işletim sisteminin etkileşimli tahtalarda kullanımı,
  • Fatih Projesi ile ilgili hizmetiçi eğitimlerin okullardaki öğretmenlere tanıtılması,
  • (https://bursa.meb.gov.tr/fatihprojesi/sss ) sitesindeki SSS, arıza formu, eğitmen bilgisi vb. gibi modüllerin tanıtılması,
  • Okul web sitelerinin güncel tutulması,
  • EBA ders, kodlama, yarışma vb. modüller hakkında bilgilendirme konu başlıkları detaylı bir şekilde görüşülerek bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Detaylı bilgi için:

https://bursa.meb.gov.tr/fatihprojesi/Haberler/345-fatih-projesi-bt-rehber-ogretmenleri-topl

http://www.eba.gov.tr/haber/1550763460

 

22-02-201922-02-2019

 

 

 

 

 

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.