BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA ÖZEL EĞİTİM OKULLARI ARASI VOLEYBOL TURNUVASI

        Bursa Özel Eğitim Okulları arası Voleybol Turnuvası yapıldı.
BURSA ÖZEL EĞİTİM OKULLARI ARASI VOLEYBOL TURNUVASI

          Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki ortak hizmet projesi ile , ilimiz özel eğitim okullarındaki öğrenciler arasında BTSO Eğitim Kampüsünde A-B-C Kapalı Spor Salonlarında 27.12.2017 Çarşamba günü 09:00-15:00 saatleri arasında Voleybol turnuvası düzenlenmiştir.

        Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürüttüğü BOSE (Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri) dördüncü yılında öğrencileri sporla buluşturmaya devam ediyor. Bursa’daki tüm özel eğitim kurumlarının katılımı ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bursa Özel Sporcular Olimpiyatları” nın ikinci etabı olan “Özel Sporcular Voleybol Turnuvası” na lisansı olan tüm özel eğitim öğrencileri katıldı.

         Turnuvanın açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabahattin DÜLGER, beraberinde Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa SEVİNÇ, sportif etkinliğe katılan Özel Eğitim Okulları öğrenci, öğretmen ve idarecileri İLE BTSO Eğitim Vadisinde bulunan okul idarecileri katılmışlardır.

        BTSO Eğitim Kampüsünün kapalı spor salonunda yapılan turnuvanın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Özel Sporcular Olimpiyatları ile öğrencilerimize voleybol, futbol, bocce, bowling, masa tenisi ve atletizm gibi birçok branşta kendilerini ifade etme fırsatı sunuyoruz. Özel eğitim öğrencilerimizi kapalı kapılar ardından çıkarıp sosyal hayatın içine çekebilmek üzere çıktığımız bu yolda onları cesaretlendirmek, özgüvenlerini artırmak ve alkışlanma duygusunu hissedebilmelerini sağlamak istedik. Spor yapmak, özel eğitim öğrencilerimizi hayata bağlamak için sınırsız olanak sağlıyor. ‘Eğitim Her Engeli Aşar’ diyerek çıktığımız bu yolda, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür ediyorum. ” dedi.

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.