BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÜRHAN ÇOKGEZER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÜRHAN ÇOKGEZER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

Cumhuriyet; Türk Milleti'nin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur. Geçirilen zorlu süreçler, verilen çetin mücadeleler neticesi elde ettiğimiz Cumhuriyet; birlik ve beraberliğimizin en hakiki güvencesi olarak ebediyen yaşayacaktır.

Kökleri çok derinlerde ulu bir çınar timsali olan Türkiye Cumhuriyeti; engin tecrübe, binlerce yıllık birikim ve kadim medeniyetimiz üzerine tesis edilmiştir. Cumhuriyetle yönünü belirleyen, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ve aşma hedefini gerçekleştirmek için 99 yıldır yoluna kararlılıkla devam eden Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin azim ve kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır. Bizler de bugün tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak, her birimiz görev ve sorumluluklarımızı vatan ve millet sevgisiyle yerine getirerek, devletimizi her alanda gerçekleştirdiğimiz atılımlarla kalkındırmaya, geliştirmeye ve yükseltmeye devam edeceğiz. Bu kutlu yolda hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken; aziz milletimiz ile birlikte vatanımıza, bayrağımıza, cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıktıkça, birlik ve beraberlik içinde omuz omuza oldukça, hiçbir şer odağı kirli ellerini istiklâlimize ve istikbâlimize uzatamayacak, geleceğimize gölge düşüremeyecektir.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Gürhan ÇOKGEZER

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.