BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gastro World Master Chef's Uluslararası Gastronomi Fuarı ve Yemek Yarışmasında Dereceye Girerek İlçemizi Gururlandıran Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER'e Ziyaret

Gastro World Master Chef's Uluslararası Gastronomi Fuarı ve Yemek Yarışmasında Dereceye Girerek İlçemizi Gururlandıran Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER'e Ziyaret

     Denizli'de düzenlenen ve dünyaca ünlü şeflerin jüri üyesi olarak yer aldığı, 35 ülkeden 80 yabancı jürinin katıldığı organizasyonda 10 ülkeden kıtalar arası yaklaşık 400 yarışmacının el lezzetlerini konuşturduğu,  bireysel ve ekip kategorilerinde dünyanın farklı ülkelerinden katılımcıların yarıştığı "Gastro World Master Chefs" Uluslararası Gastronomi Fuarı ve Yemek Yarışması'nda ülkemizi temsil ederek büyük başarılara imza atan ve ilçemizi gururlandıran Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER'i makamında ziyaret ettiler. Müdürlüğümüz Toplantı Salonu'nda ağırlanan öğrenciler, kazanmış oldukları başarıyı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER ile paylaşarak uzun ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler. Gençlerimizin başarılarını her zaman desteklediğini ve başarılı olmaları için gereken desteği her zaman vereceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER,  ilçemize yaşatmış oldukları başarıdan dolayı gurur duyduğunu belirterek yapılan faaliyet ve çalışmalar ile elde edilen başarılar hakkında bilgi alarak öğrencilerimiz için hazırlanan hediyeleri takdim etti. Emeği geçen okul idarecisi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek teşekkür etti.

Et Kategorisi'nde Şehit Erol Olçok MTAL öğrencisi Atiye Yaren ASLANKOÇ,  profesyonel aşçıların ve üniversite öğrencilerinin arasından 1. olarak tek altın madalyanın sahibi oldu. Aynı okulun öğrencilerinden Miray GARİP, Ferdican SARAÇ, Batuhan ALTINSOY, Fatma Zeynep ULUÇAY ve Melek Nisa BÜYÜKDERE gümüş madalya; Fatmanur YUMURTACI, Kenan KUMANOVA, Hilal Rana KOÇER ve Yunus Emre KOCAMAN ise bronz madalya alma başarısı gösterdi.  

Balık kategorisinde ise Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sinem DURMUŞ, Oktay BİRCAN gümüş madalya; Yusuf ÇELİK, Kaan TEMELÖZ ve Melike DÖNGELCİK bronz madalya; Enes ÇELİK ve Sena KARAMAN da merit almışlardır.

Tatlı kategorisinde, Oğuzhan DAYI bronz madalya,

Kümes ve Av Hayvanları kategorisinde Kazım ASI bronz madalya almıştır.

"Liselerarası Ekip" kategorisinde 30 okul arasından Şehit Erol Olçok MTAL öğrencileri Oktay BİRCAN, Fatma Zeynep ULUÇAY ve Melek Nisa BÜYÜKDERE'den oluşan 1. Ekip 92,50 puanla Birincilik Kupası ile birlikte 3 altın madalya almaya hak kazanarak önemli bir başarıya imza atarken yine aynı okulun öğrencileri Sinem DURMUŞ, Batuhan ALTUNSOY ve Oğuzhan DAYI'dan oluşan 2. Ekip ise 87,75 puanla Üçüncülük Kupası ve 3 gümüş madalya aldı. 

    Şehit Erol Olçok MTAL; toplamda 2 kupa, 4 altın madalya, 10 gümüş madalya ve 8 bronz madalya ile Bursa'yı uluslararası platformda başarıyla temsil ederek okulun ve kentin tanınırlığına katkı sağladı. Yarışma organizasyonu içinde öğrencilere ve okulun ekiplerine danışmanlık yapan Şehit Erol Olçok MTAL Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sn. Güneş ÖZER, Alan Öğretmeni Sn. Özkan SALMAN ve Yabancı Dil Öğretmeni Sn. Berrak KOMŞU, öğrencilerle birlikte bu büyük başarının mimarları oldular. 

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.