BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZDEN DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARA DESTEK

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan gönüllü öğretmenler, depremden etkilenen ve Bursa'ya gelen vatandaşlara önemli destek sağlıyor.
GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZDEN DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARA DESTEK

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilden Bursa'ya gelen vatandaşlara Osmangazi'de görevli gönüllü öğretmenler tarafından önemli destek sağlanıyor. Bursa Büyükşehir Şehirlerarası Otobüs Terminaline ve AFAD İl Müdürlüğüne gelen vatandaşlar, Bursa Valiliği koordinasyonunda ve AFAD iş birliğinde gönüllü öğretmelerimizin de yer aldığı ekipler tarafından karşılanarak adres, kimlik, çocuk vb. bilgileri kayıt altına alınıyor.

Bursa'ya gelen vatandaşlara bir yandan Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Psikososyal Ekibi tarafından destek verilirken, diğer yandan vatandaşların barınma, gıda ve kıyafet ihtiyaçları gideriliyor. Destek ekiplerinde 3 vardiya halinde görev alan gönüllü öğretmenler, okul çağında olan öğrencilerin öğrenimlerine devam etmelerini sağlarken, çocuklar için de oyun atölyeleri oluşturuyor. Depremden etkilenen vatandaşlar, Bursa Öğretmenevi, Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli ve Pansiyonu, Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde misafir ediliyor.

Mahallelerde merkez destek okulları belirlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı bulunan okullardan 81 tanesi merkez destek okulu olarak belirlendi. Depremden etkilenen ve Bursa'ya gelen aileler, mahalle merkez destek okullarıyla eşleştirilerek aile-okul arasında iletişim kanalı oluşturuluyor. Merkez destek okul idaresi başkanlığında, mahalledeki diğer okullarla iş birliği ile depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeler, tespit edilerek merkez okullar kanalıyla yardım kolisine dönüştürülüyor. Yardım kolileri ilgili adreslere teslim ediliyor. Depremzede vatandaşlar ihtiyaç duydukları anda eşleştirildikleri merkez okullara ulaşarak destek alabiliyor. Müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumlarımızda görev yapan yönetici, öğretmen ve personel organizasyonlara gönüllü olarak destek veriyor.

Ailelerin temel eğitim çağındaki çocukları öncelikli olarak mahallesindeki okullara kayıtlarının yapılması sağlanırken; ortaöğretim çağındaki öğrencilerin ise nakil işlemlerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacağı bilgisi verilerek gerekli yönlendirmeler yapılıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer başkanlığında yürütülen çalışmalara gönüllü olarak destek veren yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Birlikte aşacağız.

22-02-202322-02-202322-02-202322-02-202322-02-202322-02-202322-02-202322-02-202322-02-202322-02-2023

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.