BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİ AİLELERİNE YÖNELİK ÖRNEK BİR PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

ENGELLİ AİLELERİNE YÖNELİK ÖRNEK BİR PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

    Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Engelliler Federasyonu ve Osmangazi Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle engelli ailelerine yönelik örnek bir proje hayata geçirildi. Özel gereksinimli çocuklarını eğitim için Mustafa Çağlar Özel Eğitim Uygulama Okulu'na getiren ve ders süresi boyunca çocuklarını okulda beklemek zorunda olan anneler için okul içerisinde dikiş atölyesi kuruldu. Kurulan dikiş atölyesinin açılışına Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi YILDIZ, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir YIKILMAZ, Mustafa SAYIN ve Yücel İZCİ, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet KÖSE ile Mustafa Çağlar Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mahmut BEKİROĞLU da katıldı.

      Kullanılacak malzemelerin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı atölyede, Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından annelere dikiş eğitimi veriliyor. Sabahları okula getirdikleri çocuklarını sınıflarına bırakan anneler, daha sonra iş önlüklerini giyip atölyede makine başına geçiyor. Anneler böylelikle hem çocuklarını yalnız bırakmıyor hem de meslek sahibi oluyor.

19-02-202219-02-202219-02-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.