"DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ" VE "YÜZ YÜZE 100 ÇOCUK OYUNU" PROJELERİ ŞENLİĞi COŞKUYLA KUTLANDI.
"DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ" VE "YÜZ YÜZE 100 ÇOCUK OYUNU" PROJELERİ ŞENLİĞi COŞKUYLA KUTLANDI.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin' in öncülük ettiği "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün "Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu Projesi" kapsamında İlçemiz Müdürlüğünce şenlik düzenlendi.
Osmangazi Meydanında gerçekleştirilen şenliğe İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Metin Sezer, il ve ilçe yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Etkinlikte öğrenciler şiirler okudu, gelenekselleşen çocuk oyunlarından kutu- kutu pense, yağ satarım-bal satarım, çömlek ve tombik adlı oyunları sahnede canlandırıldı. Halk oyunları ve semazen gösterilerinin de gerçekleştirdiği etkinlikte sözü ve bestesi öğretmenlere ait olan 'Zengin Dilimiz' parçası öğretmenlerimiz tarafından seslendirildi.
Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında hazırlanan eserlerden meydana gelen sergi ile geleneksel oyunlarda kullanılan materyallerin yer aldığı sergi de ziyarete açıldı.
Şenliğimize katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.
.