BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA´DAN SURİYE AZEZ´E EĞİTİM YARDIMI YAPILDI

Bursa´dan Azez´e 3 tır Eğitim ve kırtasiye malzemesi gönderildi Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ile Suriye´nin Azez şehrine 3 tır Eğitim ve kırtasiye malzemesi gönderildi.
BURSA´DAN SURİYE AZEZ´E EĞİTİM YARDIMI YAPILDI

      Bursa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının iş birliği ile organize edilerek Suriye´nin Azez şehrindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 3 tır Eğitim ve Kırtasiye malzemesi gönderildi. Doğanbey Otoparkında yapılan Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Osmangazi İlçe Mlili Eğitim Müdürü Mustafa SEVİNÇ, ilgili kurumların yöheticileri ve okul müdürleri katıldı.

      Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve organizasyonu doğrultusunda tüm Türkiye’de kampanya düzenlendiğini söyleyerek, “Bursa olarak biz de 17 ilçemizdeki tüm okullarımızı, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi organize ettik. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kampanyaya katıldılar, onlara çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

      “Kampanyaya destek vererek yardımların Azez bölgesine ulaştırılmasında desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’ye teşekkür ediyorum.” diyen SARIKAYA, yardım tırlarında, okul sıraları, tahtalar, tabletler, bilgisayarlar ve kırtasiye malzemeleri gibi birçok malzemenin yer aldığını söyledi ve “Umarım bu malzemeler oradaki öğrencilerin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılar.” şeklinde konuştu.

      Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, savaştan dolayı eğitim düzeninin olmadığı Suriye’de yeni baştan oluşum sağlandığını ifade ederek, “Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kampanya düzenlenerek okullardan toplanan eğitim malzemelerini Suriye’nin Azez şehrine gönderiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de katkı sağladık. Toplanan yardımların yerine ulaşması için gerekli çalışmaları yaptık. Bu yardımlar Suriye’deki çocukların yüzünü güldürecek ve eğitimlerine katkı sağlayacak” diye konuştu.

       Konuşmaların ardından yardım tırları Azez şehrine doğru yola çıktı.       

11-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-2017

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.