BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA AİLE OKULU'NA KATILAN VELİLER SERTİFİKALARINI ALDI

BURSA'DA AİLE OKULU'NA KATILAN VELİLER SERTİFİKALARINI ALDI

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Aile Okulu Projesi kapsamında velilere yönelik gerçekleştirilen eğitimler hız kesmeden devam ediyor. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer Aile Okulu Projesi kapsamında düzenlenen eğitimlere katılarak belge almaya hak kazanan velilere yönelik Nilüferköy Köy Yaşam Merkezinde düzenlenen sertifika törenine katıldı. 

Bursa'da Aile Okulu Projesi kapsamında çok güzel geri dönüşler aldıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür,  "Çocuklarımız ailelerimizin bizlere birer emaneti. Biz de bu emanete layığıyla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Şimdi de Aile Okulu Projesi kapsamında ailelerimizle de bir araya geliyoruz. Onlara yönelik eğitimler düzenliyoruz. Ailelerimizin çocuklarıyla ilgili konularda farkındalıklarını ve bilinç düzeyini arttırmak inanıyorum ki çocuklarımızın çok daha sağlıklı yetişmesine imkan sağlayacak. Çocuklarımızın hem daha iyi yetişmesi hem de ailelerimizin farkındalığının arttırılması için Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu aile eğitimleri, halk eğitim merkezleri tarafından yetiştirdiğimiz kıymetli öğretmenlerimizce Bursa'da başarıyla uygulanıyor." dedi. 

Gür: Aile Okulumuzla, Bursa'da 51 Bin 900 Velimize Ulaştık 

Bursa'da gerçekleştirilen veli eğitimlerinin artarak devam ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Aile Eğitimleri kapsamında Milli Eğitim Bakanımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiği söz 1 milyon velimize ulaşmaktı. Bu hedefe de ulaşılmış oldu. Türkiye'deki bütün hedeflere ulaşma noktasında Bursa'mızın azami bir gayreti var. Bursa olarak aile eğitimlerine Ekim ayı itibariyle dahil olsak da kursiyerlerimizin iyi bir şekilde yetiştirilmesi için çok iyi bir zemin hazırladık. Çok önemli eğitici eğitimleri verdik ve bugün itibariyle 51 bin 900 kursiyer sayısına ulaşarak 1 milyonun içinde biz de varız dedik. Bursa, Türkiye geneline baktığımızda ortalama yüzde 4 nüfusa sahip ama aile eğitimlerinde bunu yüzde 6'ya taşıdık. Geçen yıl yaklaşık 120 binin üzerinde kursiyere eğitim vermişken bu yıl 500 binin üzerinde kursiyerimize eğitim verdik. Halk eğitim ve hayat boyu eğitim alanında Bakanlığımızın yayınlamış olduğu bütün göstergelerde Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alıyoruz. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ailelerimize, anne ve babalarımıza yönelik eğitimler düzenlemek onlara bu konuda olanak sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kurslarımıza gelerek eğitimlerimize katılan her şeyden de öte kendini önemseyen tüm velilerimizi tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum." dedi.

24-12-202224-12-202224-12-202224-12-202224-12-202224-12-202224-12-202224-12-2022

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.