BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BTSO Kamil Tolon BİLSEM 'den İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER'e Ziyaret

BTSO Kamil Tolon BİLSEM 'den İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER'e Ziyaret

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı Başkanlığı'nca düzenlenen "2204-A 51. Lise öğrencileri araştırma projeleri" ve "2204-B 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışmalarında başarı gösteren BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mustafa AKYOL, öğretmen ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER'i ziyaret ettiler.

       "2204-A 51. Lise öğrencileri araştırma projeleri" yarışmasında öğretmenimiz Şenay UÇAR danışmanlığında öğrencimiz Ezgi BOZ  "Saanen Teke Spermasının Dondurulabilirliliği Üzerine Kollajenin Etkisinin Araştırılması" adlı proje ile Bölge Final Yarışması 2020 Biyoloji Alanı Bölge Birinciliği- Türkiye Finali 2020 Türkiye İkinciliği ve öğrencimiz Timuçin Topçu kimya alanında "Mısır Koçanı Külü Ve Midye Kabuğundan Biyoseramik Sentezi Ve Nano Kompozit Yapay Kemik Dokusu Üretimi" adlı projesi ile bölge 2.si olmuştur. Öğretmenimiz Özlem ŞAHAN danışmanlığında öğrencilerimiz Şuğra DİKSOY ve  Berra ALBAYRAK "İnsülin Hormonunun Mikroenkapsulasyon Yöntemi İle Aljinat/ Peg / Kalsiyum Klorür Polielektrolit Boncuklar İçerisinde Hareketsizleştirilmesi Ve Desorbsiyonu" adlı proje ile bölge 1.liği elde ederek ilimizi Türkiye finallerinde temsil etmişlerdir.

2204-B 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışmalarında ilçemizden matematik alanında öğretmenimiz Tülay PİŞKEN danışmanlığında öğrencilerimiz Ali Talip UYAN ve Emirhan HİTİT'in hazırladığı "Birim Küplerle Oluşturulmuş Dikdörtgenler Prizmasının Cisim Köşegeni Üzerindeki İki Köşesine Eşit Uzaklıktaki Nokta Sayısı" adlı proje ile bölge 3.sü, biyoloji alanında öğretmenimiz Şenay UÇAR danışmanlığında öğrencilerimiz Zülal Bilge AKTÜRK ve Sena TERZİ "Sephia Officinalis İç İskeleti,  Mısır Kabuğu Külü, Cyprinus Carpio Pullu Derisi İle Yapay Kemik Doku Oluşturulması Ve Dokunun Özelliklerinin Belirlenmesi" bölge 2.si olarak büyük başarı kazanmışlardır.

 

ÇOKGEZER, öğrenciler ile sohbet ederek başarılarını tebrik etti. Ülkemiz ve dünya yararı adına çalışmaya devam etmelerini istedi.

14-01-202114-01-202114-01-2021

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.