BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OVAAKÇA ŞARIK TARA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ovaakça Şarık Tara mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırdığı spor salonu, törenle hizmete açıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, Vali yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet SEZER, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan ÇOKGEZER, Ovaakça muhtarlarımız, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerimiz  katıldı.
OVAAKÇA ŞARIK TARA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  SPOR SALONU AÇILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ovaakça’da yer alan liseye yaptırılan kapalı spor salonunun açılış töreninde, öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Bursa’ya eserler kazandırmanın onurunu yaşadıklarını anlatan Başkan Altepe, “Bu dönemde sadece spor salonu olarak, 220 tesisi tamamlayarak hizmete aldık. Bu salon da diğerlerinde olduğu gibi okul öğrencilerine ve çevrede yaşayan vatandaşlara tüm yönleriyle spor yapma imkanını sunacak” diye konuştu.Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında, Bursa ile Türkiye’nin geleceğinin meslek lisesi mezunlarında olduğunu kaydetti.

Vali Yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu ise, Büyükşehir Belediyesi sayesinde kentin her bir alanının spor salonları, parklar ve yüzme havuzlarıyla donatıldığını kaydeden Müftüoğlu, “Bursa, aldığı yatırımlar sayesinde artık kabına sığmıyor. Ulusal ve uluslararası arenalarda ses getirerek farkındalık oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ömer Yılmaz da, yapılan salonun okul ile bölge gençlerine hizmet vereceğini ifade etti. Yılmaz, “Hem okulumuz hem de bölge açısından büyük ihtiyaçtı. Beklentimiz, Büyükşehir Belediyemiz tarafından giderildi” açıklamasında bulundu.

Program sonunda, katılımcıların Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi Pilav Günü etkinliğine katılımıyla program sona erdi.

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.