BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİHRAPLI ANADOLU İMAMHATİP LİSESİ´NDEN KAATI SERGİSİ

Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Zafer Plaza’da Kaatı sergisi açtı. Görsel Sanatlar Öğretmenleri Sibel Öztürk ile birlikte hazırladıkları Kaatı tablolarını Zafer Plaza Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunan öğrencileri heyecanlı günlerinde öğretmenler, okul müdürleri de yalnız bırakmadı.   
MİHRAPLI ANADOLU İMAMHATİP LİSESİ´NDEN KAATI SERGİSİ

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Çiçek’in ve okul müdürlerinin katılımıyla kesilen sergi kurdelesi sonra sanatseverler sergilenen tabloları meraklı gözlerle inceledi.

Kaatı geleneksel bir Türk Sanatı

Kağıt kesme ya da kağıt oyma olarak da bilinen Kaatı sanatı hakkında bilgi veren Görsel Sanatlar Öğretmeni Sibel Öztürk, “Kaat’ı, kâğıt ve deriden oyma ve kesme yöntemleriyle yapılan süsleme sanatı. Bugün burada öğrencilerimizle birlikte Bursa imgeleriyle donatılmış eserlerimizi sergiliyoruz. Hepsi birbirinden değerli tablolara dönüştü. Ebru tekniği ile desenlenen kağıtlar ince bir işçilikle şimdiki hallerine dönüştü.” dedi.

“Unutulan bir sanatı hatırlattınız”

Sanata oldukça düşkün biri olduğunu söyleyen Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Çiçek, unutulan bir Türk sanatını yeniden hatırlattıkları için emeği geçenlere teşekkür ederek sergiyi gezdi.

Hayırsever Cemalettin Can’ın ailesi ile birlikte katıldığı sergi açılışına katılanlara teşekkür eden Okul Müdürü Muhsin Şahin, serginin Zafer Plaza AVM’de gezilebileceğini ifade etti. 

Öte yandan sergiyi gezen Hocailyas Ortaokulu öğrencileri de öğretmenleriyle birlikte öz çekim yaparak sergi gezilerini ölümsüzleştirdiler.

mihraplımihraplımihraplımihraplımihraplımihraplımihraplımihraplımihraplımihraplı

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.