BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER'in 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER'in 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

 

"2018-2019 Eğitim-Öğretim yılını tamamladığımız 159.314 öğrencimizin karnelerini alacağı ve hak ettikleri yılsonu tatiline girecekleri bugün, onların heyecanına ve sevincine ortak oluyoruz. Bu bağlamda, bütün bir yıl boyunca çocuklarımızı güçlü ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için çıktığımız bu yolda özveri ile çalışan ve nitelikli çalışmalar ortaya koyan, daha bilgili, daha donanımlı bireyler yetiştirmek için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösteren siz değerli idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi kutluyor, bununla beraber eğitim camiasının bütün paydaşlarını, okul yapımlarıyla bizlere destek olan hayırseverlerimizi ve eğitim gönüllülerimize de teşekkürlerimi sunuyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

 

Değerli velilerimiz,

Eğitim insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Bu sorumluluğu ciddiyet ve kararlılıkla sahiplendiğimizde, geleceğimizi arzu ettiğimiz gençliğe emanet edebiliriz. Çocuklarımızın sahip oldukları milli, ahlaki ve insani değerlerin siz değerli ebeveynlerin desteğiyle daha da kemale ereceğine inanıyorum. Bu sebeple hem başarının hem de başarısızlığın hepimize ait olduğunu düşünerek hareket etmeli; onlarla mümkün olduğu kadar çok birlikte vakit geçirmeli, tatil dönemini verimli ve etkin kullanmalarına olanak sağlayarak nitelikli zaman geçirmelerine, kitap okumalarına, şehrimizi ve şehrimizin tarihi mekânlarını, müzelerini gezmelerine rehberlik ederek, imkânlar sağlamalıyız. Unutmayınız ki Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz zaman, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyecek ve başarılarını artıracaktır. Eğitimin en önemli parçalarından biri olan siz velilerimizin eğitime verdiğiniz destekler için teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkesin içinde başka türlü ilerler. Karne notlarınız ne olursa olsun, bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görmelisiniz. Kendinizi iyi tanıdığınız ve sahip olduğunuz kaynakları iyi yönetebildiğiniz takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Karne tatili sürecini iyi dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek için de kullanmalısınız. Birlik ve beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, ahlaklı ve çalışkan olarak ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaksınız. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

Değerli Yöneticilerimiz ve Kıymetli Öğretmenlerimiz;

Her türlü fedakârlığı ve özveriyi ortaya koyarak ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak,  yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz ve yaptığınız çalışmalardan dolayı daha da gelişecek, ülkemizi daha da ileriye götürecektir. Emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor, bütün yılı değerlendireceğiniz, mesleki gelişiminize faydalı olacak bir seminer dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm eğitim camiası ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum."


                                                                                                                                                                                    Gürhan ÇOKGEZER

                                                                                                                                                                         Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.