BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜVENİLİR GIDA TÜKETELİM İSRAFI ÖNLEYELİM

Bursa Valiliği, BTSO, Uludağ Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen “Güvenilir Gıda Tüketelim İsrafı Önleyelim” projesinin açılışı Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda yapılan törenle ilk adımı atıldı.
GÜVENİLİR GIDA TÜKETELİM İSRAFI ÖNLEYELİM

Törene Bursa Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa KAHYA, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER, İl Sağlık Müdür Yardımcısı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı, Müsiad  Başkanı ,BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ ONUR, Memur-sen  Başkanı Mustafa SARIGÜL, Genç Müsiad Başkanı Fatih ASLAN , şube müdürleri, BTSO  üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Bursa Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU  ve beraberindeki protokol tarafından okul folklor  ekibinin gösterisinin ardından salona geçildi.

Törende konuşan  Bursa Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU  ülkemizde günde 101 milyon ekmek üretildiğini, bu ekmeklerden 95 milyon adedinin tüketildiğini, 6 milyon ekmeğin israf edildiğini belirtti. İsraf edilen bu ekmeklerin sadece ununun bile büyük bir maliyeti olduğunu, dünyada yaklaşık 1 milyar insan açlık çekerken bu kadar ekmeğin israf edilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Eğitim alan öğrencilere bilinçlenmeleri gerektiğini söyleyip güvenilir gıda tüketme ve israfı önleme konusunda  örnek olunuz dedi. Katılımcılara ve projenin paydaşlarına teşekkür etti.

Törende konuşan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Aytuğ ONUR gıda tüketiminin önemli olduğunu ve tüketim yaparken iken gıdaların güvenilir olması gerektiğini, Amerika’da yaşayan Japonların, Japonya’da yaşayanlardan ortalama 3 cm uzun olduğunu, bunun  Amerika’da daha güvenilir gıda tüketilmesinden  ve sağlıklı beslenmeden kaynaklandığını belirtti. Bu proje kapsamında yaklaşık 12.000 öğrencinin güvenilir gıda tüketimi israfın önlenmesi konusunda eğitim alacağını söyleyen ONUR, bu eğitimi alan öğrenciler arasında kompozisyon yarışmasının yapılacağını ve öğrencilere tablet verileceğini de sözlerine ekledi.

Proje ,Sağlık İl Müdürlüğü eğitmenlerinden Dilara KASİL ve Nermin ÖZKURT’un öğrencilerimize verdikleri eğitimle start aldı.

güvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıdagüvenilir gıda

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.