BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEMİRTAŞPAŞA MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ BADMİNTON TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Erzincan’da gerçekleştirilen okullar arası Badminton Türkiye Şampiyonası’nda Bursa klasiği yaşandı. Şampiyonada mücadele eden Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri hiç maç kaybetmeden Türkiye şampiyonu olma başarısı gösterdi.
DEMİRTAŞPAŞA MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ BADMİNTON TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Okul Sporları Gençler Badminton Türkiye Şampiyonası Erzincan´da yapıldı. Şampiyonada adeta Bursa rüzgârı esti. Büyük çekişmelerin yaşandığı müsabakalar neticesinde genç erkekler kategorisinde Demirtaşpaşa MTAL Türkiye Şampiyonu oldu. Bursa adına genç kızlar kategorisinde mücadele eden Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi ise Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdi.

Gençler Badminton müsabakaları Erzincan’da gerçekleştirildi. 13 Şubat ve Yıldırım Akbulut Spor salonlarında eş zamanlı olarak yapıldı. Türkiye Şampiyonası, final maçlarının ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Okul Sporları Türkiye genç kızlar ve genç erkekler Türkiye Badminton Şampiyonası’nda 16 ilden 19 kız takımı 95 sporcu, 18 ilden 19 erkek takımı 95 sporcu olmak üzere toplam 190 sporcu mücadele etti. İki ayrı spor salonunda birden devam eden müsabakalar oldukça çekişmeli geçti. Sporcular rakiplerini yenebilmek ve Türkiye şampiyonu olabilmek için tüm hünerlerini sergilediler. Final müsabakalarında başarılı bir performans gösteren Demirtaşpaşa MTAL öğrencileri maç kaybetmeden Türkiye şampiyonu olarak Badminton’da adeta Bursa klasiği yaşattı. Genç erkekler kategorisinde Çorum Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi ikinci, Erzincan Spor Lisesi ve Ankara Genç Osman Lisesi ise üçüncü oldu.

Genç kızlarda Ankara Elmadağ Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu olurken, Çorum Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi ikinci, Erzincan Anadolu Lisesi ve Bursa Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi üçüncü olma başarısı gösterdi.

demirtaşpaşademirtaşpaşa

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.