BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA OSMANGAZİ-KOSOVA GİLAN KARDEŞLİĞİ

İlçemiz eğitim uygulamaları “Kardeş Okullar” projeleriyle zenginleşiyor. Okullar ve ülkeler arasında kardeşlik köprüleri kuruluyor.
BURSA OSMANGAZİ-KOSOVA GİLAN KARDEŞLİĞİ

     02-06 Kasım 2015 tarihleri arasında Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA başkanlığında; Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER, Şube Müdürleri Metin LEVENT ve Cengiz UÇ ve kardeş okul müdürleri Dr. Ayten Bozkaya Anaokulu Müdiresi Nurdan GEZGİN, Ovaakça Şarık TARA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer YILMAZ, Sönmez İlkokulu Müdür Yardımcısı Aydın KARDUZ, Şehit Üst Teğmen Mesut Beyazıtlı Ortaokulu Müdürü İbrahim Kuloğlu ve Kosavalılar Dernek Başkanı Recep GÜNDÜZ’den oluşan heyet Kosava Gilan şehrine anlamlı bir ziyarette bulundu.

       Gerçekleştirilen bu ziyarette heyet tarafından Gilan şehrinde bulunan kardeş okullar ziyaret edilerek, gidilen okulların eğitim uygulamaları yerinde incelendi ve de kardeş okullara çok sayıda eğitim materyalleri hediye edildi. Ayrıca kardeş okullar arasında yeni projelerin hayata geçirilmesi kararı alındı. Kardeş okul projesi kapsamında; meslek liselerinde staj için öğrenci değişimi, öğretmen eğitimleri, mesleki kurslar dahilinde öğrenci transferi, bu okulların eğitim materyalleriyle desteklenmesi ve teknolojik altyapılarının geliştirilmesi gibi konular öncelikli olarak görüşüldü.

       Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA başkanlığındaki heyet, Kosova Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürü Arsim BAJRAMİ, Gilan Belediye Başkanı Lutfi HAZİRİ ve Gilan Milli Eğitim Müdürü Nazmi MUSA’yı makamında ziyarette bulundu. İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından kendilerine plaket verildi.

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.