BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BTSO KAMİL TOLON BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZDE YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJESİ KAPSAMINDA

Bilim ve Sanat Merkezi güneş ve rüzgar dan faydalanarak kendi elektrik enerjisini üretiyor.Aynı zamanda merkezi ısıtma sisteminin suyunu güneş enerjisi ile ısıtarak ve çeşmelere sıcak su vererek ve çevre dostu bir merkez oldu.
BTSO KAMİL TOLON BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZDE YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJESİ KAPSAMINDA

Elektrik Enerjisi Üretme Santralinin ve merkezi ısıtma sisteminin  27 Mayıs Çarşamba günü  saat 16:00 açılış töreni  yapıldı.Törene  İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin HACIOĞLU, ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ATMANLIOĞLU katıldı. Projenin hayırlı olması dileğinde  bulunan  BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Erol ERTÜRK,  Bilim ve Sanat Merkezlerinin amacını şöyle açıkladı: Amacımız, özel yetenekli öğrencilerin kapasitelerini en üst düzeyde;   ve  aynı zamanda ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş,  gerçek yaşamla ilgili problemlere yenilikçi ve sağduyulu çözümler üretebilecek  şekilde kullanabilmelerine  imkan sağlamaktır. Bu bağlamda Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretme Santrali ve Güneşten elde edilen ısıyı merkezi Isıtmada   kullanılma sistemi hayata geçirdiğimiz projelerimizdendir. Projelerin Danışmanı ve aynı zamanda Merkez Müdür Yardımcısı Fizik Öğretmeni Münir ATAMAN konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Öğrenciler,  proje kapsamında edindikleri bilgilerle  kendi yeteneklerini kullanarak fizik derslerinde uygulamalı olarak yapmaktadırlar. Bu proje Fiziğin çeşitli konularını kavramada çocuklarımızı üretken kılmak, onların  bilimsel çalışma ufuklarını geliştirmek ve yenilenebilir temiz enerji kaynakları kullanarak ülkemizin geleceğine katkı sağlamak  amacıyla,  yapılmıştır.”

Merkez Müdürü Erol ERTÜRK kurulan enerji santrali 68 panelden ve 14 Kwatt tan oluştuğunu ve  ihtiyaçtan fazla elektrik üretebilecek kapasitede olduklarını ve üretim fazlası enerjinin  UEDAŞ  ile mahsuplaşıldğını söyledi.  Ayrıca güneşten elde edilen ısının çeşme  sularına ve kombi sistemine aktarımı hakkında bilgi verdi. Hayırlı olsun dilekleriyle açılış kurdelesi kesildi.

bilsembilsembilsembilsembilsembilsem

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.