BURSA OSMANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta ve Bursa’da coşkuyla kutlandı.    
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta ve Bursa’da coşkuyla kutlandı. Bursa’daki bayram kutlamaları sabah Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini dair konuşan 23 Nisan Ortaokulu öğrencisi Nehir Bayat, “23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Biz büyüklerimizden aldığımız güç ve bilinçle yarınlarımızı şekillendireceğiz. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünya için Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından sahne alan Tophane İlkokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı. Mürüvvet Baş Anaokulu semazen gösterisi, Elmasbahçe Ortaokulu, Osmangazi İlkokulu ve Altıparmak Fethi Açançiçek Ortaokulu öğrencilerinin gösterileri ile program son buldu.

Program sonunda gösteri sunan öğrencileri tebrik eden Vali Karaloğlu ve protokol üyeleri öğrenciler ile fotoğraf çektirdi. Bursa´da düzenlenen diğer okul ve alanlardaki kutlamalar gün byu devam etti.

   

Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesi No3 16220 OSMANGAZİ / BURSA - Santral 0 224 445 19 02 / 0 224 445 19 02 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.