HaberlerTüm Haberler

Oryantiring Türkiye Şampiyonu Molla Fenari İlköğretim Okulundan

 

Oryantiring Türkiye Şampiyonasında 10 yaş erkeklerde Mollafenari İlköğretim Okulu öğrencisi Serkan YILMAZ Bolu’da yapılan yarışmada Türkiye şampiyonu oldu.

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet TÜRKMEN'in öncülüğünde, Molla Fenari İlköğretim Okulu oryantiring takımı, öncelikle 45 öğrenciyle katıldığı Bursa oryantiring yarışmalarında iyi dereceler elde etti. Başarısını da iller arasında oryantiring yarışmalarında Bursa’yı temsil ederek sürdürdü. Bolu’da yapılan oryantiring Türkiye Şampiyonasında ise 10 Yaş erkeklerde 4. sınıf öğrencisi Serkan YILMAZ Türkiye 1.si oldu ve altın madalya kazandı.

Bu güzel başarı için öğrencimiz Serkan’ı, ailesini, öğretmeni Meral BİLGİÇ’i, Beden Eğitimi Öğretmeni (antrenörü) Ahmet TÜRKMEN’i ve Okul Müdürü Mehmet KÖSE’yi Kutluyoruz.

   

Sakarya İlköğretim Okulundan çifte şampiyonluk

 

 

Okullar Arası İl Birinciliği Müsabakaları 2. Kümede Sakarya İlköğretim Okulu Küçükler ve Yıldızlar Basketbol takımları namağlup bir şekilde şampiyonluğu kazanarak ödülleri okul müdürü Erdal Akdağ tarafından verildi.

 

Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmeni Sabri Selçuk'u özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

   

Panayır İlköğretim Okulu 7-19 Yaş Aile Eğitimi Sertifika Töreni

 

Panayır ilköğretim okulu 7-19 yaş aile eğitimi programı çerçevesinde okul Psikolojik danışmanı Cesur TURAN tarafından 8 haftalık süren eğitim, 06 Haziran 2012 tarihinde Osmangazi İlçe Milli Eğitim şube müdürü Cengiz YILMAZ ve okul müdürü Muzaffer ALTUNKOZAOĞLU’nun katılımıyla 23 aileye katılım belgeleri törenle verilmiştir.

 

7-19 Yaş Aile Eğitim Programı, 7 ile 19 yaş arasında çocuğu olan ebeveynlerin; çocuklarını daha iyi tanımalarına yardımcı olmak, onlarla iletişimlerini güçlendirmek, uygun tutum ve yaklaşımları öğrenmelerini sağlamak, olası riskler ve bu risklere yönelik uygun tedbir almalarına yönelik farkındalık yaratmak ve ailelerinin geleceğini daha sağlıklı bir şekilde planlamalarına destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda geliştirilmiş ve 8 hafta süren bir aile eğitimi programıdır. Programa katılan ebeveynler aşağıdaki konularda bilgi sahibi olur, beceri kazanırlar;


1. Ergeni tanımak
2. İletişim
3. Birlikte büyümek
4. Aile tutumları
5. Riski yönetmek
6. Olumlu davranış kazandırma
7. Uzlaşabilmek
8. Geleceği planlamak


7-19 Yaş Aile Eğitimi Programına, yedi ile ondokuz yaş aralığında çocuğu olan anne babalar ve bu çocukların bakımından bizzat sorumlu kişiler de katılabilir.

   

Tatil Kitapları Sahiplerini Buluyor...

 

Osmangazi Kaymakamlığı ile Müdürlüğümüz tarafından ortak yürütülen çalışma doğrultusunda 2011-2012 eğitim-öğretim dönemi sonunda İlköğretim okullarında başarılı ve maddi durumu yetersiz öğrencilere Tatil Kitabı hediye edilmiştir.

 
Çocuklarımız bu kitaplar sayesinde ders dönemi boyunca öğrendiklerini tekrar ederek, bilgilerini kalıcı hale getirme imkânı bulacak. Aynı zamanda içindeki bilmece ve bulmacalarla, eğlenceli sayfalarla, tatillerini de güzel bir biçimde geçirmiş olacaklar.

   

Türkiye Kömür İşletmeleri İÖO öğrencilerinin 4. Bursa bilim şenliğindeki büyük başarısı

 

Bu yıl 4. sü düzenlenen bilim şenliğine gönderilen projeler içinden 10 tanesi gösterilmeye değer görülmüş ve organizasyona  davet edilmiştir. Projeler şenlik boyunca  çok ilgi görmüş 4-5 sınıflar alanında sosyal bilgiler ve matematik alanında iki tane üçüncülük kazanmıştır.

 

Türkiye Kömür İşletmeleri İlköğretim Okulu matematik, fen, sosyal bilgiler ve teknoloji tasarım alanlarından oluşan 4. bursa bilim şenliğine 3 Matematik, 1 Sosyal Bilgiler ve 6 Teknoloji Tasarım olmak üzere toplamda 10 eserle katılmıştır. 4. ve 5. sınıflarda Sinem Seray Adleyba’nın danışman öğretmenliğini yaptığı matematik alanında ‘’Say Say Bul’’ isimli projesiyle Ceylan Aslan ve Yunushan Aşci  sosyal bilgilerden ‘’Ülkem Nasıl Gelişir?’’ isimli projesiyle Damla Arpacı ve Büşra Kütük yapılan değerlendirme sonucunda alanlarının üçüncüsü olmuştur.

   

TKİ futbol liginin kapanışını Bursasporun yaşayan efsaneleri yaptı

 

Bu yıl 3.sünün düzenlendiği ve açılışını Ertuğrul SAĞLAM’ın yaptığı TKİ Futbol Liginin kapanışını Bursasporun efsaneleri Sedat ÖZDEN(Sedat 3), Kemal BATMAZ, Ersel ALTIPARMAK, Mesut ŞEN ve Sinan BÜR beraber yaptılar.

 

3 ay süren ligde şampiyonlara ödüllerini yapılan törenle efsaneler verdi. Küçük sporcularun efsaneleri aralarında görünce heyecanlandıkları gözlemlendi. Okul Müdürü Erkan SEVİNDİK çocuklarımızla sporun iyi örneklerini ve kişilerini buluşturmak için gayret sarfettiklerini söyledi. Beden eğitimi Öğretmeni Metin SERBEST’te efsanelerin hayatlarını ve başarılarını öğrencilerle paylaştı. Madalya töreni yapılarak şampiyonlara ödülleri verildi. Hava muhalefeti sebebiyle tören okul salonunda gerçekleşti.

   

İsmetiye Hasan Orhaneddin İÖO 4. Bursa Bilim Şenliğinde Sosyal Bilgiler alanında dereceye girdi

 

Bu yıl 25-26 Mayıs tarihleri arasında 4. sü düzenlenen Bursa Bilim Şenliğinde İsmetiye Hasan Orhaneddin İÖO 6. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler alanında “Yosun çiftlikleri ormanların yerini alıyor” projesi ile dereceye girerek Bursa 3.sü ve ilçe 1.si oldu

 

Projenin danışman öğretmeni Hüseyin AYBEY’i , öğrencilerimiz Selinay Korkmaz ve İpek ATAÇ ‘ı başarılarından dolayı kutluyoruz.

 

   

Bilim Şenliğine Ovaakça Şarık Tara TEML Damgası

 

25-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Merinos Parkında gerçekleştirilen Bilim Şenliğine okulumuz Robot Kulübü öğrencileri çizgi izleyen robot ve sumo güreşi yapan robotlar ile katıldılar. Müdürlüğümüzün desteği ile okulumuz Robot Kulübü için yaptırılan özel yarışma pisti Bilim Şenliğine taşınarak tamamen kulüp öğrencilerinin tasarımı olan robotlar zamana karşı yarışarak protokolün ve ziyaretçilerin büyük beğenisini ve ilgisini kazandılar.


Okul Müdürü Yusuf AY;  “15-16 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara’da yapılan 6.Uluslararası Robot Yarışmasına katılacak robotları belirlemek amacıyla okulumuzda 10-11 Mayıs 2012 tarihlerinde robot yarışmaları yapılarak, dereceye giren öğrencilerimizi robotları ile birlikte Ankara’ya gönderdik. Bundan sonraki hedefimiz, okulumuzdaki Ar-Ge birimimizi geliştirerek, bundan sonra İlimizde düzenlenecek Bilim Şenliklerini daha zengin ve ilgi çekici hale getirmek ve Bursa İlinde tüm mesleki ve teknik okulların katılabileceği ve yarışabileceği “Bursa’da Robotlar Yarışıyor”  yarışmasını Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğinde ve okulumuzun organizesinde gerçekleştirmektir. Bunun için resmi girişimlerimizi yapacağız.” dedi.

   

Hamitler Adnan Türkay İlköğretim Okulu’nda Oda Müziği Topluluğu Konseri

 

16.05.2012 Çarşamba günü saat 13.00-15.00 arasında okulumuz Hamitler Adnan Türkay İlköğretim Okulu’nda Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri tarafından oluşturulan, Öğretim Görevlisi Zeki Çubuk’un şefliğini yaptığı “Oda Müziği Topluluğu” konseri yapılmıştır. Konseri yetenek ve ilgilerini erken yaşlarda keşfedebilmeleri açısından 4.-5. öğrencilerinin izlemişlerdir. Yaklaşık 150 öğrencinin oda müziği ile tanışmasının yanı sıra çok sesli müzik dinleyicisi olmanın önemi ve çok sesli müziğin yeri ve önemi hakkında bilgilenmesi sağlanmıştır

   

İsmetiye Hasan Orhaneddin İlköğretim Okulu - "Okullar Hayat Olsun Projesi"

 

İsmetiye Hasan Orhaneddin İÖO olarak okullar hayat olsun projesi kapsamında okul bahçemizin bütün paydaşlarımız tarafından daha etkin kullanılması için, bankların getirilmesi, çöp kovalarının konulması, boyalarının yapılması. Basketbol, futbol ve voleybol filelerin takılması, direklerin boyanması gerçekleştirildi.

   

"Okusun da Büyüsün" sloganıyla Osmangazi İÖO kütüphanesi açıldı.

 


Gazi Üniversitesi endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan Gazi Endüstri Topluluğu(GAZİENT)’in sosyal Sorumluluk Projesi “OKUSUN DA BÜYÜSÜN” 10.05.2012 tarihinde kütüphanemizin açılışıyla hayat buldu.


Kütüphanemiz Vali Yardımcısı Sayın Mustafa GÜNEY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Muhammet ATAKLI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Cengiz YILMAZ, Gazi Üni. End. Müh. Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Sayın İzzettin TEMİZ, Bursa Valiliği İl Özürlüler Kurulu Koordinatörü Sayın Sadık ZEYBEK, Okul Müdürleri, GaziENT’liler, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizden oluşan kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla açıldı.

   

Griye veda renklere merhaba

 

Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu’nun "Griye Veda Renklere Merhaba" Projesinin 27. Etap sergisi 26 Nisan 2012 Perşembe günü, saat 11.00'da Osmangazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesinde yapılan törende açılış konuşmaları ve düzenlenen kokteyl eşliğinde açıldı.

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sn. Cengiz Yılmaz, Sn. Halis Korkmaz, Okul Müdürümüz Sn. Zerrin Şehirli ve Burfot Adına Sn. Ceyhun İrgil'in yaptığı konuşmalardan sonra, Osmangazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Sn. Zerrin Şehirli, BURFOT adına Sn. Ceyhun İrgil'e teşekkür plaketi verdi. 

Açılışta gösterdikleri ilgi ve yapılan titiz çalışmaları için Bursa Kent Konseyinden Sn. Sertaç Şipka'ya, bizleri yalnız bırakmayarak katılımda bulunan tüm davetlilere ve destekleri için tüm BURFOT üyelerine teşekkür ederiz.

 

   

23 Nisan haftasında huzurevine anlamlı ziyaret

 

Hamitler Adnan Türkay İlköğretim Okulu; Okul Müdürü Cevdet BEKEN, Müdür Yardımcıları, Öğretmenler, Okul Aile Birliği Temsilcileri ve 20 kişilik öğrenci gurubu ile birlikte Bursa Huzurevi’ne ziyaret etti. Yapılan ziyarette yaşlıların hal ve hatırlarını sorularak dertlerini dinlediler.  Çocuklar annelerine yaptırmış olduğumuz el işi, patik, çorap gibi hediyeleri dağıttı. Okul Müdürü Cevdet BEKEN yaşlılarla birebir yaptığı konuşmalarda yaşlılarımızı onurlandırarak “sizler bizim yıkılmayan çınarlarımızsınız, çok önemli değerlerimizsiniz diye 23 Nisan haftası gönüllerini aldı.

   

Kırcılar Ticaret Meslek Lisesi Genç Erkekler FUTSAL 2. Kümede Bursa İl Birincisi oldu

 

İlçemiz Osmangazi Kırcılar Ticaret Meslek Lisesi Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2011-2012 Öğretim Yılı futsal 2. küme Genç Erkeklerde İl Birincisi oldu.

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 2011-2012 Öğretim Yılı futsal 2. küme Genç Erkeklerde Kırcılar Ticaret Meslek Lisesi gurubunda rakiplerine üstünlük sağlayarak çeyrek finale çıktı. Çeyrek final ve yarı finalde rakiplerini yenerek finale kaldı.  26/04/2012 tarihinde Kestel kapalı spor salonunda yapılan Finalde Atatürk Anadolu Lisesini yenen Kırcılar Ticaret Meslek Lisesi Futsal 2. Kümede Bursa İl Birincisi olarak 1. lik kupasını okuluna kazandırdı.

 

   

Türkiye Kömür İşletmeleri İlköğretim Okulu öğrencileri resim dalında ödüle doymuyorlar

 

Türkiye Kömür İşletmeleri İlköğretim Okulu’nun İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün Türkiye çapında düzenlediği resim yarışmasında 1.sınıf öğrencimiz Merve ADAY Türkiye 2.si olarak 350 Türk Lirası para ödülü ve çeşitli hediyeler kazanmıştır. Aynı yarışmada Yasemin TOSUN, Rukiye ÖKSÜZ, Fatih SARIKAYA, Muhittin AKTAŞ ve Büşra YAPAR isimli öğrencilerimizin eserleri de sergilenmeye değer görülerek çeşitli hediyeler almışlardır.
Türkiye çapında düzenlenen Monami Resim yarışmasında öğrencimiz Esra ALTUNKAYNAK Türkiye 2.si olarak bir bisiklet ödülü kazanmıştır. Bu yarışmada 3 öğrencimiz madalya almaya hak kazanmış ve 85 öğrencimiz de başarı belgeleri almışlardır.

Meridyen alışveriş merkezinin Bursa çapında düzenlediği resim yarışmasında 3 öğrencimiz bisiklet almaya hak kazanmışlardır. Sümeyye ŞEN, Makbule ÜNLÜ ve Betül GÜNAYDIN derece yaparak bizleri ve velilerini gururlandırmışlardır.
   

Bursa Anadolu Kız Lisesinin Büyük Başarısı

 

Üstün Zekâlılar Derneği aracılığıyla IFPSP (International Future Problem Solving Program) Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Yarışmasına bu yıl ilk kez Türkiye de katıldı. Kasım ayından bu yana zorlu ve sıkı bir çalışma sonucunda, çoğu özel okul ve koleji geçerek TÜRKİYE FİNALİSTİ Bursa Anadolu Kız Lisesi oldu.


Her yıl Japonya, Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malezya, Singapur, Kore, Güney Afrika, Hong Hong, Portekiz gibi ülkelerden finalist olarak yüzlerce koç ve öğrencinin katıldığı yarışmada ülkemizi koç olarak Bursa Anadolu Kız Lisesi Kimya öğretmeni Berrin AKARSU, Senaryo Yazma Dalında ileri kategoride öğrenci olarak Berfin YILMAZ temsil edecek.


Final yarışması 7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde Indiana Üniversitesinde yapılacak. Çoğu üstün zekâlı öğrenci ve koçlarının katıldığı bu yarışmada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten Koç Berrin AKARSU finallere katılabilmek için maddi desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi.

   

Faik Yılmazipek İlköğretim Okulundan çifte başarı

 

Nilüfer Eğitim Kurumları Özel Yıldırım İlköğretim Okulunun 3 - 6 Nisan 2012 tarihlerinde ilköğretim okulları arasında düzenlediği scrabble turnuvasında Faik Yılmazipek İlköğretim Okulu takım bazında 5. oldu. Bireysel olarak öğrencimiz Abdullah ASLAN 5 turuda birincilikle geçerek, final turunda 3. lüğü elde etti.

 

Bursa Okullar arası karate şampiyonasında da okulumuz öğrencisi Gamze GEZER +50 kiloda Bursa 2. si olmuştur.

   

"Mahalleli Okusun" diye parkta kitap okudular

 Bursa'da, ilköğretim okulu öğrencileri, mahalle sakinlerinin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için parkta kitap okudu. Mahallenin çaycısı da çocukların bu davranışına duyarsız kalmadı, öğrencilere ücretsiz çay ikramında bulundu.

 

Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi'ndeki Tarık Çevikel İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenleri, Kütüphane Haftası sebebiyle bir etkinlik planladı. Kitap okuma etkinliğinin halka yönelik nasıl olabileceğini masaya yatıran okul idaresi, mahalle meydanındaki parkta yarım saatlik kitap okuma programı düzenlemeye karar verdi. Ellerinde kitaplarla parka gelen 40 öğrenci ve 4 öğretmen, masalara oturarak kitap okumaya başladı. Havanın da güzel olması sebebiyle çocuklar keyifle kitaplarını okudu.


Hedeflerinin mahalle sakinlerinin de kitap okuma alışkanlığı kazanmaları olduğunu söyleyen 8. Sınıf öğrencisi Nurgül Karabulut, "Bizler okuyoruz, burada bir eylem yapıyoruz ki, bizi gören büyüklerimiz de okusun. Herkesin okuması lazım, buna çok ihtiyacımız var." dedi. Havanur Çavdar isimli öğrenci de büyüklerin kitap okuması gerektiğini belirterek, "Bizler burada mahallemizdeki büyüklerin de kitap okuması için dikkat çekmek istedik." diye konuştu.
Tarık Çevikel İlköğretim Okulu Müdürü Ayhan Akbulut da Kütüphane Haftası'nda halkın kitap okuma alışkanlığı kazanması amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Okul Müdürü Akbulut şunları kaydetti: "Öğretmen arkadaşlarla düşündük ve parkta kitap okumaya karar verdik. 40 öğrenci ve 4 öğretmen arkadaşımız parkta kitap okudu. Biz değişirsek, toplum değişir, toplum değişince dünya değişir. Kesinlikle okumaya ihtiyacımız var. Bu etkinlik sebebiyle yoldan yürüyen vatandaşlardan biri bile okumaya karar verse bizim için büyük bir kazanımdır."


KİTAP KURTLARINA ÇAYLAR ÜCRETSİZ

Mahalle meydanındaki parkta çocukların kitap okuduğunu gören 64 yaşındaki Münür Bozdağ isimli vatandaş da kitap alarak okumaya başladı. Yıllardır futbol hakemliği yapmasına rağmen kitap okuma alışkanlığı kazanamadığını belirten Bozdağ, "Çocuklara özendim, okumanın yaşı yok biz de artık okuyacağız." diye konuştu. Parkta kitap okuyan çocuklara bir destek de mahalle çaycısı İsmail Dinçer'den geldi. Dinçer, çocuklara ücretsiz çay ikramında bulundu.
   

Yunuseli Hacı Naciye Kanalıcı İlköğretim Okulu Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda

 

Sabancı Üniversitesi Eğitim Reformu Girişimi tarafından bu yıl  9 .’sı yapılan Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 31 Mart Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 833 başvurunun yapıldığı konferansa 76 başvuru sözlü sunulmak üzere kabul edildi ve 21 başvurunun da poster olarak sunulmasına karar verildi. Eğitim Reformu Girişimi tarafından  Sabancı Üniversitesi’nde yapılan “Eğitimde İyi Örnekler” konferansında Yunuseli Hacı Naciye Kanalıcı İlköğretim Okulu poster bildiri ile Gülsüm ŞAP, Lütfiye KARAGÖZ GÜÇLÜ, Hayal YAZICI, Raziye YAPICI tarafından sunulan “Annem Öğreniyor Öğretiyor” adlı proje ile katılım gösterdi.


Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü  Sayın Ömer BALIBEY, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü  Sayın Dr.Muammer YILDIZ’ın da incelediği proje beğeni topladı.

   
Hürriyet Anadolu Lisesi “Raylardan Gelen Güç” projesiyle bölge birincisi oldu
 

43. Ortaöğretim öğrenciler arası araştırma projeleri yarışmasında 9 ilin katıldığı bölge finalinde fizik uygulama dalında bölge birincisi olan Egehan SAYAN, öğretmeni Çetin İNCİ ve okul müdürü Cemalettin ATEŞ ilçe milli eğitim müdürümüz Mustafa ZEYREK’i ziyaret etti. Enerji yönetimine yönelik proje, 3-8 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

   

Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

 
Osmangazi Mesleki Eğitim Merkezi Güzellik ve Saç Hizmetleri Alanı öğrencileri öğretmenleri ile beraber 29.03.2012 tarihinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezine giderek hasta çocukların ve velilerinin ücretsiz saç bakımları yaparak moral dağıttılar. Hastane personeli, hasta yakınları ve hizmetten faydalanan çocukların gülümseyen gözleri duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Benzer uygulamaların Otistik Eğitim merkezi öğrencileri, dağ yöresi köyleri içinde planlandığı Merkez müdürü Serdar DEĞERLİ tarafından belirtildi.
   
Ahmet Hamdi Gökbayrak Anadolu Öğretmen Lisemizden bir başarı daha
 

2009 yılı ÖSS yerleştirme oranlarında Anadolu Öğretmen Liseleri arasında %98 ile Türkiye birincisi olan Ahmet Hamdi Gökbayrak A.O.L. ÖSYM'nin yayınladığı 2011 yılı LYS istatistiklerine göre 23 birinciliğin 21'ini paylaşan özel okullar ve fen liselerinin arasından sıyrılarak şampiyonluk elde eden iki devlet okulundan biri oldu.

 

Felsefe Grubu sorularında tüm okullar içerisinde en yüksek net ortalamasını yakalayan okulumuz, birincilikler konusunda Ilçemize ve ilimize bir gurur daha yaşatmıştır.

Geçmişte ve bu yıl yaşattığı başarılara imza atan ve bundan sonraki başarıları için var gücüyle zor şartlar altında çalışan okulumuzun tüm çalışanlarına teşekkür eder, muvaffakiyetler dileriz.

   
Panayır İlköğretim Okulu Atletizm İl Birincisi
 

İlköğretim Okullar arası Puanlı Atletizm Müsabakalarında Panayır İlköğretim Okulu Küçük Kızlarda İl Birincisi, Yıldız Kızlarda İl İkincisi olmuştur.

 

Panayır İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ayşe GÖKÇE'nin çalıştırdığı Atletizm takımı Küçük Kızlarda İl Birincisi, yıldız Kızlarda İl İkinci olarak, Grup müsabakalarına gitmeye hak kazanmıştır. Okul Müdürü Muzaffer ALTUNKOZAOĞLU'nunda destek verdiği takımımız Türkiye şampiyonasında derece yapmayı hedeflemektedir. Ayrıca Yıldız Erkeklerde 100 Metre branşında Kazım KAPUCU'da ferdi olarak İl birinci olmuş ve  Grup birinciliğine gitmeyi hak kazanmıştır. Okulumuz sporcularından Merve KAPLAN 800 Metre İl Birincisi, Leyla YANARDAĞ 100 metre İl üçüncüsü, Rümeysa ÖKTEM Yüksek atlama İl birincisi, 4*100 metre Bayrak takımımız İl birincisi olmuştur.

   

Ş.J. Er Selim Koçdemir Lisesi öğrencileri Almanya’da
 

Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi, Hayatboyu Öğrenme/Comenius programı kapsamında “Sürdürülebilir kalkınmaya dahil olan aktif yurttaşlar” konulu projesinin ikinci hareketliliği 4-10 / Mart / 2012 tarihleri arasında Almanya’nın Osnabrück kentine gerçekleştirdi

.

Bu proje ile okullar arası hareketlilik ve uluslararası işbirliği arttırılacaktır, proje, belirli bir konuda gerçek iletişimde bulunarak yabancı dilde iletişim becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır. BİT araçları ile çalışma ve proje bloğu üzerinden iletişim, yenilikçi ve yaratıcı öğretim/öğrenme tekniklerinin geliştirilmesini destekleyecektir, aynı zamanda farklı birçok disiplinin projesine katılarak ortak konulu becerilerin gelişmesine yol açacaktır.
Aynı zamanda farklı halklar arasında hoşgörü ve anlayışı, cinsiyet din, milliyet farkı gözetmeksizin fırsat eşitliğinin artmasını geliştirmeyi ve öğrencilerin yaratıcılığını ve hayal gücünü uyararak devamsızlıklarını azaltmayı amaçlamaktadır.

   


Şehit Onbaşı Hakan Yutkun törenle anıldı
 

İlçemizin yeni açılan okullarından Şehit Onbaşı Hakan Yutkun Anadolu Lisesi Çanakkale Şehitlerini ve okula adını veren Şehit Onbaşı Hakan Yutkun’u törenle andı. 16 Mart günü UĞUR MUMCU SAHNESİ’ nde yapılan programa  şehit Hakan Yutkun’un ailesi de katıldı.

Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesindeki programa ilgi büyüktü.
Okul Müdürü Mustafa BAY başta şehidin anne babasına, organizasyon komitesine ve katılımcılara teşekkür etti.

   


Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonu
 

12-16 Mart tarihlerinde Kocaeli ilinde düzenlenen liseli gençler hentbol Türkiye finallerinde Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Türkiye Şampiyonu oldu. Ekibimiz 14-22 Nisan tarihlerinde Hırvatistanda yapılacak olan hentbol dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edeceklerdir.

   

Bursa Beşiktaşlılar Derneğinden Sabiha Köstem İlköğretim Okuluna Anlanmı Destek

 

Sabiha Köstem İlköğretim Okulu'nda bulunan otistik çocuklara ait 2 sınıf Bursa Beşiktaşlılar Derneğince,  kuruluş yıl dönümü sebebiyle restore edilerek 19.03.2012 tarihinde Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY tarafından hizmete açılmıştır.

   

Nilüferhatun İlköğretim Okulundan Akşam Açan Çiçekler Projesi
 
Bu proje ile geçmiş dönemlerde SBS 350 puan ve üzeri alan öğrencilerimize yönelik başarıyı arttırma adına akşam kursu açılmıştır. Bu kurs, hiçbir öğrenciden ücret talep etmeden tamamen hayırseverler katkısıyla haftanın salı ve perşembe günleri 18.00 ile 21.00 arasında devam etmektedir. Kursta çalışan öğretmenlerimiz gönüllüdür. 45 öğrencimize hitab eden bu projede öğrencilerimizin yemek ihtiyaçlarıda karşılanmaktadır.
   


Sivil Savunma Kulübü Deprem Tatbikatı
 

Başöğretmen İ.O’da İl Afet Koordinasyon Merkezi Sivil Savunma ekipleri tarafından eğitim ve tatbikat yapılmıştır.

Öğrencilerin ve personelin afet öncesi, sırası ve sonrası davranış tarzlarını benimsetmek ve acil durumlarda bulunulan binanın güvenli bir şekilde tahliyesini sağlamak amaçlanmıştır.

Okulda tüm çalışan personel ve öğrencilere deprem ile ilgili bilgilendirme eğitimi yapılmış olup, akabinde acil durumu sembolize edecek şekilde alarm çalınarak binalar tahliye edilmiş, tüm öğrenciler ve personel başarılı bir şekilde toplanma bölgesinde toplanmıştır.

   

 
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi fotoğraf sergisi düzenledi
 
Açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ZEYREK tarafından yapılan sergiye, okul müdürleri veliler ve öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.
   

 
BTSO Celal Sönmez Spor Lisesi Kız Masa Tenisi Takımı Türkiye Finallerinde
 
Yalova'da düzenlenen Masa Tenisi Kızlar Bölge Finallerinde, Melek TOSUN, Ayşegül DEMİRTAŞ, Yasemin AKTAN ve Demet ZEYBEK'ten oluşan takımımız üstün başarı göstererek finallerde oynamaya hak kazandılar.
   

 

Bursa karate müsabakalarında Başöğretmen İlköğretim Okulu il birincisi oldu
 
Bursa Milli Eğitim Bakanlığı Okullararası Karate Müsabakası 27 Şubat 2012 Pazartesi günü Gürsu'da yapıldı. Büyükşehir Belediye Spor Kulübüne devam eden Başöğretmen İlköğretim Okulu öğrencilerinden Furkan İnan, Mustafa YILDIZ, Melek TOFAŞ'ın da katıldığı müsabakalarda öğrenciler dereceye girdiler. Erkeklerde 45 kiloda Furkan İNAN Bursa 1.'si ve Mustafa YILDIZ Bursa 2.'si, kızlarda kendi kategorisinde Melek TOFAŞ Bursa 3.'sü olmuştur.
   

 
Osmangazi İmkb İlköğretim Okuluna Avrupa Ülkelerinden Ziyaret
 
İspanya, İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Galler ‘den olmak üzere toplam 9 öğretmen ve idareci Bursa Osmangazi İMKB İlköğretim Okulu'na Comenius Projesi kapsamında ziyarette bulundular.
   

 
BTSO Celal Sönmez Spor Lisesi, Alp Disiplini yarışmalarında Türkiye Şampiyonu
 
BTSO Celal Sönmez Spor Lisesi 9/A sınıfı öğrencilerinden Serdar DENİZ büyük bir başarıya imza attı. 13/14 Şubat 2012 tarihinde Kayseri'de düzenlenen okullar arası kayak Türkiye şampiyonasında Osmangazi İlçesini temsil eden Serdar DENİZ, Alp Disiplini yarışmalarına katıldı. İlk olarak büyük slalomda yarışan öğrencimiz 30 sporcu arasından 1. oldu. 14 Şubatta yapılan slalom yarışlarında da aynı başarıyı gösteren Serdar Deniz birincilik kürsüsüne çıktı.
   

 

Müdürümüz Şube Müdürlerimiz Bölümlerimiz Misyon ve Vizyonumuz Hizmet Standartlarımız
Projeler TKY Stratejik Planlama Dokümanlar E-Twinning
Resmi Kurumlar Özel Kurumlar